Francuzi nakon 'strašnog' preokreta do svjetske bronce

Vijesti 15. ruj 201911:44 > 11:52
fiba.basketball

Košarkaši Francuske osvojili su broncu na košarkaškom Svjetskom Prvenstvu koje se igra u Kini. Oni su nakon velikog preokreta savladali košarkaše Australije rezultatom 67:59.

Prvo poluvrijeme ovog susreta ostat će upamćeno po fantastičnoj obrani Australaca koji su Francuze u prvom poluvremenu ostavili na samo 21 poenu.

Povezano

U toj tvrdoj i ratničkoj košarci puno bolje su se snašli Australci za koje je Ingles odigrao sjajno prvo poluvrijeme ubacivši 12 poena i barem malo se iskupivši za blijedu partiju u polufinalu. Jedini igrač kod Francuza koji je mogao sastaviti par poena bio je Fournier dok su svi ostali debelo podbacili, posebno Gobert koji kao da se ispraznio nakon fantastične utakmice protiv SAD-a u četvrtfinalu.

Već na samom startu treće četvrtine Australci su vrlo brzo otišli na velikih 15 koševa viška te se u tim trenucima činilo kako će bez većih problema Boomersi staviti brončanu medalju oko vrata. No tada su Francuzi, a posebno Nicolas Batum u obrani, te Fournier i De Colo u napadu ubacili u brzinu više i do kraja treće četvrtine istopili veliku prednost Australije koja je izgubila koncentraciju u napadu te je pred završni period utakmice rezultat glasio 46:42 a Francuzi su u trećoj četvrtini ubacili isti broj poena kao u cijelom prvom poluvremenu.

Nastavio je De Colo sa sjajnom igrom i u 4/4, a Poirier je sjajno reagirao s klupe kad ga je Collet ubacio u igru umjesto indisponiranog Goberta pa su Francuzi brzo poveli sa 50:46. No u tim trenucima su i Australci došli do daha i opet proigrali te je bilo izvjesno da nas čeka neizvjesna završnica utakmice za brončanu medalju. X faktor za Tricolore u zadnjoj dionici susreta bio je Andrew Albicy koji je ubacio tri trice, a Joe Ingles je opet nestao s parketa nakon sjajnog prvog poluvremena. Skromnu partiju za svoje standarde odigrao je i Patty Mills te su Francuzi nakon velikog preokreta došli i do velikog slavlja i turnir napuštaju s broncom oko vrata.

Najbolji pojedinci Francuske bili su De Colo sa 19 poena i Fournier sa 16, a Australiju su predvodili Ingles sa 17 i Mills sa 15 poena.