Ameri u produžetku spriječili senzaciju!

Vijesti 3. ruj 201916:19 > 16:31
Ethan Miller/Getty Images

Koašrkaši SAD-a pokazali su velike probleme u svojoj igri protiv Turske, ali na kraju ipak došli i do druge pobjede

Gregg Popovich i njegovi izabranici poprilično su se izmučili protiv Turske. Iako su imali plus 15 nakon 15 minuta utakmice, Amerikanci nisu mogli mirno privesti kraju. Sjajni Turci odveli su ih do produžetka i umalo šokirali.

Minutu prije kraja utakmice Turci su izjednačili na 79:79, a onda došli i do napada za prvo vodstvo u utakmici, koji je realizirao Ilyasova za 81:79. No, kako je bilo cijelu utakmicu, Amerikanci su igrali teškom mukom, ali su stalno držali prednost, tako je i na samom kraju tek iz drugog napada Tatum iznudio tri slobodna bacanja nakon šuta za tricu. Međutim, destinku prije kraja Tatum je zabio ‘samo’ dva od tri i izjednačio na 81:81, tako da se krenulo u produžetke.

U dodatnih pet minuta bolje su krenuli Turci, ali onda Amerikanci ubacuju u brzinu više i preokreću minus pet. No, nešto se pitalo i Osmana, koji je 50 sekundi prije kraja iznudio koš i dodatno slobodno bacanje. Nakon što je zabio, Turci su ponovno povi 92:91.

Jako je dugo bilo 92:91, a Turci su zaradili nesportsku devet sekundi prije kraja. No, nisu pogodili bacanja. Ali Osman je u dodatnom napadu iznudio nova dva slobodna bacanja. I njemu je zbog pritiska drhtala ruka, pa je oba promašio, a iz kontre su preko Middletona Ameri stigli do dva slobodna za pobjedu dvije sekunde prije kraja i otišli na 93:92. Naposljetku je Ilyasova imao šut za tri, ali nije pogodio i tako su se Amerikanci, unatoč strijepnji do zadnje desetinke, spasili i upisali i drugu pobjedu na SP.

Francuska i Litva su rutinski stigle do pobjeda. Francuzi su natrpali Jordan 103:64 i tako došli do druge pobjede i prvog mjesta u skupini D, dok je Litva protiv oslabljene Kanade slavila sa 92:69. i također se drugom pobjedom vratila na vrh skupine H ispred Australije.