Smajlagić: Način na koji profiliramo igrače je čudan

Rukomet 21. sij 202116:59 > 17:26 2 komentara
Foto: Jozo Čabraja / kolektiffimages

Igra Hrvatske na Svjetskom prvenstvu u Egiptu komentiralo je i proslavljeno krilo naše reprezentacije Irfan Smajlagić.

“Kako izgledamo? Promjenjivo. Rezultatski je još i podnošljivo, igrom na granici”, rekao je za Sportske novosti Smajlagić.

Hrvatska je u drugi krug prenijela tri boda.

“Puno bitnije je da nismo iskoristili ono što ti ovakav turnirski sustav s 32 reprezentacije nudi, nismo dali pravu šansu igračima koji su u prošlosti igrali manje i samim time nemamo jasnu sliku koliko se na njih možemo osloniti. Iako još nije kasno jer ni drugi krug, osim te utakmice s Danskom, nema neku težinu. Želim naglasiti da tu ne govorim o pomlađivanju jer to je za mene floskula. U reprezentaciji moraju igrati oni koji imaju kvalitetu bez obzira na godine, dok mi stalno zaboravljamo da se tu igrač ne stvara, već samo promovira na temelju onoga što je radio u klubu. A način na koji profiliramo igrače je čudan jer nije dovoljno staviti ga da igra, treba mu dati povjerenje”, rekao je Pipe pa dodao:

“Da su Cindrić i Karačić tu uz Duvnjaka, onda bi njih trojica igrala do besvijesti. Sad kad nemamo dvojicu, a doći će i dan kad nećemo imati ni Duvnjaka, treba napraviti jači roster, doći do širine u kojoj će Duvnjak i(li) Cindrić dati svoj doprinos, ali ne možemo vječno graditi na njima. Mamić je već godinama u reprezentaciji, trebao bi biti pravi oslonac, imati veću minutažu, Šebetić ima kvalitetu koja se može koristiti, tu je sad i Martinović. Imamo rješenja, samo u ta rješenja treba vjerovati, a ne degradirati naše desne bekove stavljanjem Čupića na tu poziciju. Tako funkcioniraju klubovi. Jer ako Čupić može to bolje odigrati, zašto ih onda imamo? Nije mi jasan taj strah od kiksa da dođeš do neke spoznaje.”

Smajlagić je otkrio što ga još smeta.

“Imam osjećaj da mi stalno bježimo od uloge rukometne velesile, trebali bismo biti ponizni i sretni da dobijemo Japan i Katar. Ne, naš gard mora biti pobjednički, bili smo svjetski i olimpijski prvaci. Naravno da respekt mora postojati, ali kod nas on već neko vrijeme prelazi u strah. Ne vidim ništa loše od toga da na nekom turniru igraš u ulozi favorita.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare