Senzacija u Zlatiboru: Celje srušilo Kiel

Rukomet 21. ruj 202220:42 0 komentara
Guliver Images

Za senzaciju u drugom kolu skupine Brukometne Lige prvaka pobrinulo se Celje koje je u Zlatiboru s 38:36 pobijedilo Kiel.

Liga prvaka nakon godinu dana vratila se u Zlatorog i to kako, rušenjem Kiela.

Početak nije nagoviještao senzaciju jer Kiel je diktirao rezultat i vrlo brzo otišao na plus četiri (8:4). No, uslijedio je silovit odgovor Celjana, razbranio se Gal Gaberšek, koji je do poluvremena skupio devet obrana.

U napadu je briljirao Alex Vlah, koji sa sedam golova odveo domaćine do preokreta i vodstva na poluvremenu 17:14.

U nastavku je slovenska momčad u jednom trenutku imala i šest golova prednosti, da bi na kraju završilo samo plus dva za Celje.

Vlah je na kraju utakmicu završio s 10 golova, Ivanković i Cokan dodali su pet, dok je Wiencek s devet golova bio najbolji kod Celja kojem je to prva pobjeda sezone, dok je Kiel upisao prvi poraz.

U drugom dvoboju te skupine igranom u isto vrijeme Aalborg je kao gost s 33:25 pobijedio Elverum te tako stigao do druge pobjede.

Manuel Štrlek bio je strijelac četiri gola u 35:28 gostujućoj pobjedi Veszprema protiv Porta, dok je Tin Lučin postigao tri gola u 33:37 porazu Wisle Plock kod Paris SG-a u skupini A.

Veszprem je na vrhu skupine A s maksimalna četiri boda, dok u skupini B četiri boda ima Aalborg.