PPD Zagreb i Nexe u finalu hrvatskog kupa

Rukomet 19. lip 202122:40 > 22:40 0 komentara
Jozo Čabraja / kolektiff

Rukometaši PPD Zagreba i Nexea igrat će u finalu 29. izdanja hrvatskog rukometnog Kupa. Zagrebaši su s lakoćom u prvom polufinalu pobijedili Dubravu 29:17, a Nexe je bilo bolje od Sesveta 26:20.

PPD ZAGREB – DUBRAVA 29:17

Dubrava je samo prvih 15-tak minuta držala ritam sa Zagrebom. Imala je i jedno vodstvo u tom razdoblju 5:6. Ali, Plinari su brzo vratili prednost na svoju stranu i onda serijom od 5:0 pobjegli Dubravi na 10:6. Pri tome je Dubrava bila deset minuta bez postignutog pogotka. Ivica Obrvan odlično je rotirao svoju momčad, držeći tako i čvrstinu u obrani, ali i raznovrsnost u napadu. Na kraju prvog dijela, PPD Zagreb je imao četiri pogotka viška 13:9.

Osim mladog Marina Lisca, Dubrava nije imala pravog raspoloženog pojedinca koji bi mogao izaći na kraj s vrlo pokretljivom i agresivnom obranom Zagreba. Početkom drugog dijela, stigla je momčad Kreše Ivankovića na minus tri (14:11). I kad se činilo da bi prvo polufinale mogli učiniti dodatno zanimljivim, Zagreb je silovito odgovorio. S četiri pogotka u nizu, najprije je otišao na plus sedam, a uskoro i na deset pogodaka razlike, i u potpunosti primirio narasla ambicije Dubrave. U drugom dijelu osim toga probudili su se i Zagrebovi vratari pa je Dubravi put do mreže bio još teži. Na kraju je Matej Ašanin imao 8, a Todor Jandrić 2 obrane. Čak 12 igrača PPD Zagreba upisalo se u strijelce. Najviše ih je dao najmlađi Paolo Kraljević. Iz četiri pokušaja imao je četiri pogotka. Još pet igrača Zagreba postiglo je po tri pogotka. Kod Dubrave, daleko najbolji Marin Lisac sa šest pogodaka uz samo jedan promašaj.

PPD Zagrebu to je 28. finale Kupa. Do sada su osvojili 26 naslova.

NEXE – SESVETE 26:20

Puno neizvjesniji bio je drugi polufinalni susret. Početna prednost bila je na strani Nexea. Ali, sredinom prvog dijela, neka neobična nervoza pojavila se u igri momčadi Branka Tamšea i Sesvete su od 3:3, otišle na 3:6 u 18. minuti. Dugo je trener Nexea tražio idealnu napadačku šestorku i konačno uspio u posljednjih desetak minuta prvog poluvremena. Ukupno je sastav iz Našica u 12. minuta napravio niz od 7:2 i zadovoljan otišao na predah s 10:8. Pri tome su uspjeli povezati pet pogodaka u nizu.

Sesvete su u nastavku, nakon tri minute uspjele doći na samo pogodak zaostatka (10:9). I to je bilo najbliže što su prišli Nexeu. Pet minuta poslije, Našičani imaju tri pogotka viška jer je Halil Jaganjac namjestio svoju ruku i pogađao iz gotovo svih pozicija. Do sredine poluvremena, Nexe je uspjelo još malo povećati svoju prednost i u završnih deset minuta ući bez velikog stresa. Serijom od tri pogotka za redom u 54. minuti, imali su šest razlike i već tada je bilo jasno da idu u veliko finale. Uz sjajnog Morena Cara koji je skupio 11 obrana, prvi strijelac bio je Halil Jaganjac sa šest pogodaka. Kod Sesveta, prvo ime Karpo Sirotić s četiri pogotka. Filip Perić je imao devet obrana.

Rukometašima Nexea to je četvrto finale Kupa u povijesti. Ono je na rasporedu u nedjelju 20. lipnja, u 16.00 sati.