PPD napokon do pobjede u Ligi prvaka!

Rukomet 24. stu 202122:21 > 22:42
GuliverImages

PPD Zagreb u utakmici osmog kola Lige prvaka doma je pobijedio s 31:24 bjeloruski Meškov Brest.

Rukometaši PPD-a Zagreb kod kuće su pobijedili Meškov Brest 31:24 u osmom kolu Lige prvaka. Na tablici su trenutno pretposljednji u grupi A s četiri boda. Meškov je posljednji na tablici s tek jednim bodom.

PPD Zagreb i bjeloruski Meškov Brest su prošlog tjedna odigrali neriješeno (30:30), premda je hrvatski sastav bio bliži pobjedi. U uzvratu je momčad Ivice Obrvna zasluženo slavila prekinuvši crni niz.

Hrvatski prvak je dobro otvorio susret i u prvih 15 minuta u dva navrata je imao četiri gola prednosti (8-4, 9-5). Međutim, Meškov se oporavio i u nastavku poluvremena je zaigrao daleko bolje pa se na odmor otišlo rezultatom 14-14.

Gosti su u nastavku susret poveli 16:14 i 17:15, no PPD je serijom 4:0 stigao do +2 (19-17). U 47. minuti bilo je +4 (24-20), no gosti su se vratili u život s dva gola u nizu. Osam minuta prije kraja momčad Ivice Obrvana otišla je na pet golova prednosti (27:22) načinivši korak bliže pobjedi. Meškov se nije predavao, smanjio je na 27-24, no više od toga nije išlo. Zagreb je na koncu slavio sa 31-24.

Najefikasniji igrači u redovima PPD Zagreba bili su Ivan Čupić s osam golova, Zvonimir Srna sa sedam i Sandro Obranović sa četiri gola. U u suparničkim redovima najefikasniji su bili Jaka Maluis sa šest i Mikita Vailupau s pet golova.

Od ostalih susreta, Montpellier je kod kuće pobijedio Elverum 39:32. Vive Kielce je doma pobijedio Barcelonu 29:27. Aalborg je također u domaćoj utakmici pobijedio Kiel 35:33.

PPD Zagreb u Ligi prvaka zadnju je pobjedu upisao 22. veljače 2020. protiv Aalborga 31:30 u Zagrebu.