Rukometaši PPD Zagreba pobijedili su u prvoj finalnoj utakmici Hrvatskog prvenstva u Zagrebu našički Nexe s 31:26 (16-15).
PPD je stigao nadomak obrane naslova prvaka nakon što je u nervoznoj utakmici slavio kod kuće proiv Nexea, koji je u Zagreb došao oslabljen neigranjem prvog strijelca Halila Jaganjca. Stvari su dodatno krenuli loše po Nexe kada je u prvom poluvremenu pivot Tomić dobio crveni karton zbog grubosti, a do tad je rezultat bio vrlo tijesan.
Tek sredinom drugog dijela PPD je pobjegao na sedam golova prednosti (26-19), a utakmica se prelomila u korist hrvatskog prvaka. U 53. minuti su zbog obračuna na terenu isključeni Barišić-Jaman, Željko Musa, Borna Mičević i Sandro Obranović.
Prvi strijelac susreta bio je Ivan Čupić s osam golova, Filip Vistorop i Zvonimir Srna imali su po 4 gola, dok su Nexe predvodili Janko Kević i Tomislav Severec s po pet golova.
Druga utakmica igra se u srijedu u Našicama, a prvak će biti ona momčad koja naprije stigne do šest bodova. PPD zasad ima četiri, a Nexe dva boda.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC



Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Budi prvi koji će ostaviti komentar!