Lokosice za jedan gol ostale bez europskog trofeja!

Rukomet 8. svi 202121:36 > 21:37
Stanko Gruden /kolektiff

Rukometašice zagrebačke Lokomotive nisu uspjele osvojiti naslov pobjednica EHF Euro kupa, one su u uzvratnom susretu finala u Zagrebu svladale španjolsku Malagu s 31:28 (18:14), no nisu uspjele nadoknaditi 28:32 zaostatak iz prvog susreta igranog prije tjedan dana.

Nakon izjednačenog ulaska u utakmicu, Lokomotiva je velikom serijom 11:4 od 12. do 28. minute stigla do prednosti 17:11. No, uslijedila je serija od tri gola igračica Malage, da bi Stela Posavec na samom kraju prvog poluvremena pogodila za 18:14.

Sve do 10-ak minuta prije kraja razlika se u drugom poluvremenu kretala između pet i tri gola razlike za Lokomotivu, no tada je gostujuća vratarica Mercedes Castellanos obranila nekoliko teških lopti i omogućila svojim suigračicama približavanje na 29:28 dvije i pol minute prije kraja.

Tada su igračice Malage odlučile trošiti vrijeme, a ne napadati na vrata Lokomotive što su ukrajinske sutkinje kaznile oduzimanjem lopti zbog pasivnog napada. Larissa Kalaus je iskoristila sedmerac kojim je dovela Lokomotivu u prednost 31:28 43 sekunde prije kraja, no Malaga je potom uspjela zadržati loptu do kraja susreta i zadržati pogodak prednosti u ukupnom rezultatu.

Po šest pogodaka za Lokomotivu postigle su Larissa i Dora Kalaus, pet je dodala Stela Posavec, dok je najefikasnija u Malagi bila Soledad Lopez sa sedam golova, Isabelle Dos Santos je dodala pet.

Za Malagu je ovo prvi europski trofej u klupskoj povijesti.

Lokomotiva je ostala na dva europska trofeja, Kupu EHF 1991. i EHF Euro kup 2017. godine, a ovo joj je peti poraz u finalu, nakon Kupa prvaka 1975. te Kupa kupova 1980., 1996. i 1998.