Lokomotiva porazom od Mađarica otvorila EL

Rukomet 15. sij 202220:49 > 20:50
Petter Arvidson BILDBYRAN via Guliver

Rukometašice zagrebačke Lokomotive domaćim porazom 19-22 (11-12) od Motherson Mosonmagyarovarija započele su natjecanje u grupnoj fazi Europske lige.

Lokomotiva je dobro započela dvoboj koji je igran u Maloj dvorani zagrebačkog Doma sportova i u šestoj minuti vodila 4-1, ali već tri minute poslije Mađarice su došle do izjednačenja (4-4). Izabranice Nenada Šoštarića vodile su 7-5 u 14. minuti, ali je u 22. minuti bilo 9-7 za gošće.

Do kraja dvoboja Lokomotiva više nije došla do prednosti, a utakmica je prelomljena na stranu mađarske ekipe u razdoblju od 42. do 53. minute, kad su “lokosice” ostale bez pogotka, a primile ih sedam za 15-22. S četiri gola do kraja dvoboja Lokomotiva je uspjela ublažiti poraz i popraviti dojam.

Nerješiva enigma za Lokomotivinu obranu bila je Eszter Toth koja je sa 10 pogodaka bila uvjerljivo najbolja na utakmici.

Kod Lokomotive su po četiri gola postigle Andrea Šimara, Tena Petika, Ines Lisjak i Ana Malec. Nije pomoglo ni što je Lena Ivančok sakupila 18 obrana.

Lokomotiva će u sljedećem kolu gostovati kod francuskog Besancona koji poražen na svom parketu sa 32-39 od norveške Sole.

Na ljestvici vodi Mosonmagyarovari sa četiri boda iz dva nastupa, Sola ima dva boda iz jedne utakmice, dok su Lokomotiva i Besancon bez bodova. U četvrtfinale će se plasirati po dvije najbolje ekipe iz svake od četiriju skupina.