Islandski mediji: U tom trenutku nismo im ništa mogli

Izjava 24. sij 202218:26 > 18:27
Uros Hocevar / kolektiff

Hrvatska je u trećem kolu drugog kruga pobijedila Island rezultatom 23:22 i tako im značajno otežala put u polufinale.

Najtiražniji islandski list Frettabladid donosi naslov: “Hrvati su bili bolji u napetoj utakmici”.

Hrvatska je zabila početni gol, potom zaspala i Islanđani su to iskoristili i preuzeli kontrolu. Naš golman je bio odličan na početku i poslije deset minuta bilo je 4:2. Naša obrana u tim je trenucima potpuno neutralizirala hrvatski napad. Na poluvremenu smo trebali voditi i više od tih dva razlike“, donosi tekst pa nastavlja:

Hrvati su bolje otvorili drugo poluvrijeme, a Pešić je najavio svoju veliku partiju u tom razdoblju. Sredinom drugog poluvremena nismo ništa mogli protiv visoke hrvatske obrane, a sve što je i prošlo branio je Pešić. Hrvati su slavili u šokantnoj završnici iako smo imali priliku u zadnjem napadu. No, Hrvati su ostali čvrsti i zasluženo slavili.”

Još jedan vrlo čitan islandski medij je Morgunblaðið koji navodi da je ovo bio “Tužan poraz od Hrvatske“.