Island deklasirao Crnu Goru, evo što to znači za Kauboje

Rukomet 26. sij 202217:06 > 17:22 0 komentara
REUTERS/Bernadett Szabo via Guliver Image

Rukometaši Islanda pobijedili su Crnu Goru s deset razlike (24:34) u četvrtom kolu druge faze Eura.

Islandska muška rukometna reprezentacija zadržala je izglede za prolazak u polufinale Europskog prvenstva zahvaljujući 34:24 (17:8) pobjedi protiv Crne Gore u susretu posljednjeg kola skupine I u Budimpešti.

Island je odlučno krenuo u dvoboj protiv Crne Gore, u samom otvaranju poveo sa 6:1, pred kraj prvog poluvremena imao i 10 golova prednosti (17:7), pa je pitanje pobjednika praktički bilo odlučeno.

U nastavku je Crna Gora zahvaljujući raspoloženom Milošu Vujoviću smanjila na 21:16, no bliže od toga nije mogla.

Najefikasniji u sastavu Islanda bio je Omar Ingi Magnusson sa 11 golova, a isti učinak u sastavu Crne Gore imao je Miloš Vujović.

Island sada ima šest bodova, kao i Francuska, te će se plasirati u polufinale u slučaju da u posljednjem susretu dana od 20.30 sati Danska, koja je već osigurala polufinale, svlada Francusku. Ukoliko Francuska pobijedi, tada će Francuska u polufinale s prvog, a Danska s drugog mjesta. Ako susret Danske i Francuske završi neodlučeno, tada će Danska u polufinale s prvog, a Francuska s drugog mjesta.

Još u utorak je prvo mjesto u skupini II u Bratislavi osigurala Španjolska, a u polufinale se kao druga plasirala i Švedska.
Porazom Crne Gore postalo je jasno kako će Hrvatska i Nizozemska od 18 sati igrati za četvrto mjesto u ovoj skupini. U slučaju neodlučenog ishoda četvrta će biti Hrvatska.