Hrvatska izgubila zagarantirano mjesto u EHF Ligi prvaka

Rukomet 23. lis 202120:13 0 komentara
lightandshadow Panthermedia

Europska rukometna federacija (EHF) objavila je renking klubova po kojem će se distribuirati mjesta u europskim natjecanjima sljedeće sezone.

Nažalost, najzvučnija novina je ta da je Hrvatska izgubila zagarantirano mjesto u grupnoj fazi EHF Lige prvaka.

To praktično znači da će sudjelovanje prvaka Hrvatske u elitnom natjecanju naredne sezone zavisiti od volje čelnika ovog nadmetanja, uz pretpostavku da će predstavnik ove zemlje aplicirati za „wild card“.

Renking je sastavljen na osnovu učinka klubova u protekle tri sezone (ne računajući aktualnu). Poeni su dodijeljeni za rezultate u svim europskim natjecanjima, s tim što su mnogo više bodova donijeli rezultati u Ligi prvaka i Europskoj ligi, u odnosu na bodove iz EHF Kupa. Zbroj bodova donio je konačan plasman zemalja.

Makedonija je pala za dva mjesta, ali je sačuvala status, pa će njen prvak i iduće sezone imati sigurnog sudionika u grupnoj fazi. Porazno djeluje podatak da bi balkansko podneblje lako moglo imati samo jednog predstavnika u najjačem klupskom natjecanju.

Što se tiče promjena na vrhu, Njemačka je ostala prva, Španjolska je preskočila Francusku na drugom mestu, a Hrvatsku je iz Top 9 istisnula Rumunjska…

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!