Hrvatice su hit: ‘Tek sada smo svjesne što smo napravile’

Rukomet 8. pro 202010:02 > 10:10
Rukomet
Sportklub

Hrvatske rukometašice osigurale su plasman u drugu fazu Europskog rukometnog prvenstva, a čeka ih još dvoboj protiv Srbije u skupini.

Hrvatska je prvo srušila favoriziranu i jaku Mađarsku, a potom kreirala senzaciju protiv svjetskih prvakinja Nizozemki i s maksimalnih četiri boda osigurala plasman u drugu fazu Eura. I ne samo to, već drži prvo mjesto u skupini ispred ženskih rukometnih velesila.

”Tek sad smo više svjesne što smo napravile. Stvarno, mobiteli zvone, društvene mreže gore… Tako da je ovdje općenito prekrasan ambijent u Danskoj”, izjavila je Tea Pijević za Dnevnik Nove TV, koja je protiv Nizozemske skupila 15 obrana!

Nitko nije očekivao da će hrvatske rukometašice biti najljepša priča dosadašnjeg Eura, čija je najveća snaga to što igraju jedna za drugu i rastu iz utakmice u utakmicu.

Borbenost i jaka obrana najveći su forte ove Hrvatske, a to najviše veseli izbornika Nenada Šoštarića. Hrvatska danas od 18.15 igra treći susret skupine C protiv Srbije u Koldingu.