Francuzi uvjerljivi, Španjolska lako s Njemačkom

Rukomet 20. sij 202219:26 > 19:31 0 komentara
REUTERS/Susana Vera

U našoj grupi 1 prije večernjeg skandinavskog ogleda između Danske i Islanda, Francuska je razbila Nizozemsku 34:24.

Francuzi su sjajno otvorili utakmicu u Budimpešti, poveli su 5:0 i bilo je jasno da Nizozemci neće moći puno napraviti u ovoj utakmici. Prije poluvremena izjednačili su 12:12, ali onda su Karabatić i ekipa zabili sedam golova zaredom (19:12) i priči je bio kraj.

Najefikasniji kod Francuza je bio Minne sa osam pogodaka, dok je Smits kod Nizozemaca zabio četiri.

Španjolska je lako slavila protiv Njemačke 29:23 u grupi 2. Nijemci su dobro parirali prvih pola sata, na poluvrijeme se otišlo sa +2 za Furiju (14:12). Start u drugom dijelu je bio kao iz snova za Španjolce, vrlo brzo su i oni pobjegli na sedam golova prednosti (19:12) i mirno priveli kraju utakmicu.

Maqueda je predvodio Španjolce sa šest pogodaka, dok su kod Njemačke sa po četiri najbolji bili Zieker i Golla.

Večeras osim Danske i Islanda u našoj grupi, u grupi 2 još igraju Poljska i Norveška.