Danska tek nakon sedmeraca preko Egipta do polufinala!

Rukomet 27. sij 202119:47 > 20:06 0 komentara

Danska je 'preživjela' 80 minuta igre i lutriju sedmeraca protiv Egipćana te s 39:28 izborila polufinale Svjetskog prvenstva. Aktualni prvaci tako su ostali u igri da obrane naslov.

Danska je posao mogla riješiti i u 60 minuta, kao i nakon prvih deset minuta produžetka, no gluposti je radio Mikkel Hansen. U završnici utakmici krivo je dodao, dok je u završnici produžetka ostavio momčad na cjedilu zbog nevjerojatnog poteza.

Dvije sekunde prije kraja prvog produžetka imala je Danska plus jedan i loptu u ruci, no zbog gluposti Hansena koji nije spustio loptu na vrijeme, Egipat je dobio priliku za sedam metara i sedmerac.

Tu je odluku nakon pregleda snimke donio hrvatski sudački par Matija Gubica – Boris Milošević.

Egipćani priliku sa sedam metara nisu propustili što je značilo novih deset minuta igre, nakon kojih također nije bilo pobjednika pa su odlučivali penali.

Tamo je junak bio Niklas Landin koji je skinuo dva udarca Egipćanima i branitelja naslova odveo u polufinale Svjetskog prvenstva.

Mikkel Hansen je s deset  golova bio najbolji strijelac Danske. Po šest golova postigli su Magnus Saugstrup i Lasse Svan.

Egipćane je s 11 golova predvodio Omar Yahia, a osam puta je precizan bio Yehia Elderaa.