Cindrić odgovorio Červaru!

Rukomet 31. sij 202112:24 > 12:29
Foto: Jozo Čabraja/Kolektiff

Luka Cindrić zbog ozljede SP u Egiptu napustio je reprezentaciju već nakon prve utakmice protiv Japana. Bez njega Hrvatska je ostvarila najgori plasman ikad, 15. mjesto.

Cindrić je u podcastu Balkan-Handballa istaknuo kako je sada spreman te bi uskoro trebao krenuti s treninzima.

“Osjećam se odlično, počeo sam trenirati, sljedeći tjedan ću intenzivnije s ekipom. Odlučit ćemo sljedeći tjedan hoću biti spreman za Veszprem. Istegnuo sam aduktor, rješavao sam to istezanjem i vježbama jačanja.”

Protiv Japana je igrao nespreman…

“Još sam na pripremama osjetio tu preponu, ali kako je odmicalo vrijeme, malo sam pauzirao, rekao sam da osjećam bolove, izbornik je odlučio da me stavi, a ja nisam bio 100 posto spreman. Ja sam igrač i ne mogu birati hoću li igrati.”

Sada već bivši hrvatski izbornik Lino Červar istaknuo je nedavno da ‘tko zna gdje bi danas bio Cindrić da ga on nije doveo u Metalurg.’

Metalurg – najteže razdoblje karijere

Cindrić je to komentirao sljedećim riječima:

“Sigurno je, on mi je omogućio dolazak u Metalurg i da osjetim taj rukomet, ali čekao sam svojih pet minuta. A Lino nije spomenuo da zbog njega i Metalurga pola godine nisam igrao i da sam bio pola godine na sudu. Bilo je pitanje hoću li nastaviti karijeru.”

“Najteži period moje karijere mi je bio kad sam bio na sudu s Metalurgom, jer mi nisu htjeli dati ispisnicu. Bila je tad loša atmosfera, situacija. Klub se raspadao, plaće nisu bile isplaćivane po četiri, pet mjeseci… Svi igrači su dobili ispisnicu, ja ju jedini nisam dobio, iskreno ne znam iz kojeg razloga. A nisu me plaćali. I onda pola godine nisam imao klub. To mi je bio jako stresan period. Bila je to dobra škola za mene. Klub mi je ostao dužan novac, ali nije to toliko bitno koliko činjenica da su sve ostale igrače pustili, a mene nisu htjeli. Cijelu polusezonu nisam igrao čekajući da sud presudi u moje ime. Da su me odmah pustili, mogao sam igrati za PPD Zagreb, ovako nisam mogao ništa. Vratio sam se doma, u Ogulin, i tamo povremeno odlazio na treninge u Karlovac. Za mene je to bilo jedno od najtežih razdoblja u životu što se tiče sporta.”

Za kraj je Cindrić komentirao novog izbornika Hrvoja Horvata.

“Ima smisla, njegovi klubovi imaju glavu i rep. Vjerujem da će posložiti, dolazi u najtežem trenutku i imam dobar osjećaj za sve to. Neupitno da nam je trebala promjena u ekipi, tj., da dobijemo novog trenera…”