Canjuga za SK otkriva zašto nije za igru sedam na šest

Rukomet 14. sij 202116:46 0 komentara

Gost novog podcasta Sport Kluba bio je Vladimir Canjuga, trener varaždinske Koke i bivši izbornik hrvatskih rukometašica.

Vladimir Canjuga, trener varaždinske Koke, dugogodišnji rukometni strateg koji je odgodio generacije velikih rukometaša koji su nam donosili medalje sa velikih natjecanja. Hrvatska rukometna reprezentacija u svjetskim je okvirima div, a baš je Canjuga jedan od onih koji su stvarali generaciju 2003. koja je u Portugalu osvojila svjetski naslov. Otkrio je jedan zanimljiv detalj:

“U sportskoj dvorani u Ivancu okupio sam generaciju Šprem, Balić, Zrnić, Špoljarić, Sulić, Dominiković, Valčić. Spavali smo na strunjačama, posudo sam plahte i deke iz hotela Trakošćan, u jednom smo restoranu ručali, u drugom večerali, a hranu su nam dobavljali sponzori. U istoj smo dvorani trenirali i spavali, a igrači su se tada jao povezali. Bilo je puno i zafrkancije, mazali su se kaladontom kao na radnim akcijama. Deset godina kasnije ti su dečki osvojili svjetski naslov.”

Očekivanja su uvijek velika, izbornik je sam rekao da ćemo biti hit.
“Imamo malo sreće sa rasporedom, sve do četvrtfinala izbjegavamo top reprezentacije – Njemačku, Španjolsku. Norvešku i Francusku. A znamo koliko je neugodna ta utakmica u četvrtfinalu, sjećamo se poraza od Francuza.”

Hrvatsku vidi u polufinalu.
“To je ono što svakako priželjkujemo, jer kada uđeš među četiri reprezentacije to je onda psihološko rasterećenje. Medalja sa SP-a je uvijek posebna vrijednost.”

Lino Červar je jedan od izbornika koji forsira igru 7:6 bez golmana na vratima. Što misli o tome otkrio je Canjuga.
“U ženskom rukomet ja kao trener to ne radim. Nisam za igru sedam na šest jer se stvara velika gužva. I lakše je to uvježbati u klubu, nego u reprezentaciji.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!