'Japanci su super brzi, ali Makedonija je opasna"

Rukomet 13. sij 201922:01 > 22:07
Photo by Martin Rose/Bongarts/Getty Images)

Nije bilo lako igrati s tako brzim igračima kao što su Japanci, a samo da Stevanović i ja nastavimo ovako dobro braniti, kazao je nakon pobjede nad Japanom u Münchenu prvi vratar reprezentacije Marin Šego.

Hrvatski rukometaši ostvarili su očekivano uvjerljivu pobjedu protiv reprezentacije Japana svladavši je sa 35-27 (18-13) u utakmici 2. kola skupine B Svjetskog prvenstva, odigranoj u nedjelju u Olimpijskoj dvorani u Münchenu. Odlične utakmice odigrala su oba naša vratara – Šego je u prvom poluvremenu skupio 9 obrana, a Ivan Stevanović u drugom čak 12.

Japanci su brzi na neviđeno, ne vidiš ih na terenu. Najbitnije je da smo pobijedili, odmorit ćemo se za sutrašnju utakmicu. Mi vratari smo danas imali čak 22 obrane, što je stvarno dosta, a i pošteno smo se Stevanović i ja podijelili po jedno poluvrijeme. Samo da obojica nastavimo ovako braniti“, kazao je Šego koji je najavio i sutrašnju utakmicu s Makedonijom.

Bit će zanimljivo jer se svi poznajemo, detalji će odlučiti o pobjedniku“.

Stevanović je u drugom dijelu prikupio 12 obrana od 26 šuteva.

Ma bitno je da smo se poštedili jer sutra već igramo s Makedoncima. Nije lako s Japancima jer su jako brzi i stalno su u šansi. Čak smo odigrali i dobru obranu, a opet su nam zabili 27 golova. Makedonija je jako dobra ekipa, imaju Kiru Lazarova, imaju dva nezgodna pivota i neće nam biti nimalo lako“, zaključio je Stevanović.