EP: Francuzi preko Danske do bronce u Areni

Rukomet 28. sij 201819:38 > 19:49
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rukometna reprezentacija Francuske osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj, pošto je u borbi za treće mesto savladala Dansku 32:29.

Reprezentacija koja je dominirala posljednjih 10 godina svjetskim rukometom, izazvala je sumnju u vlastite mogućnosti i domete laganim porazom od Španjolske u polufinalu. Posebno u svjetlu toga da su na posljednjih šest velikih natjecanja čak tri puta ostajali bez medalje.

Ipak, protiv Danske, velikog dužnika iz Rio de Janeira, pokazali su da njihovo vrijeme još nije prošlo. Lagano su došli do trijumfa. Olimpijski prvak se držao do 25. minute, a od tada su Tricolori digli prednost na tri gola razlike (15:12) i rijetku su silazili ispod te razlike. Najviše su imali pet golova prednosti 10 minuta prije kraja, bilo je tada 28:23.

Kod pobjednika je Nikola Karabatić postigao devet golova, dok je na drugoj strani Lindberg zabio 12!
Francuzima je ovo 11. medalja na 14. velikom takmičenju u posljednjih 10 godina, što je daleko najviše u odnosu na ostale reprezentacije u tom razdoblju.

U 20.30 sati završnu utakmicu prvenstva odigrat će Španjolska i Švedska.