Počinje ASOBAL: Ima li kraja dominaciji Barcelone?

Rukomet 6. ruj 20179:56 > 10:07
Getty Images/Sascha Steinbach

Utakmicom Granollersa i La Rioje u srijedu počinje 28. sezona u španjolskoj rukometnoj Asobal ligi. Titulu brani Barcelona.

Najbolji španjolski rukometni timovi ponovo će se boriti za titulu prvaka od srijede, 6 rujna.

Uvod u sezonu očekivano je pripao Barceloni, koja je šesti put u nizu osvojila Superkup Španjolske. Katalonci su pobjedili La Rioju 31:25. Barcelona je prošle sezone osvojila sedmu vezanu i ukupno 24. Titulu prvaka Španjolske, sa maksimalna 52 boda, komotnih 11 više u odnosu na Ademar iz Leona. Barca nije izgubila utakmicu u Asobalu još od svibnja 2013, kada ih je La Rioja pobjedila 33:31, a prije početka sezone osvojila je IHFSupergloub, klupsko prvenstvo svijeta u Kataru.

Prvak će biti oslabljen odlaskom Lazarova u Nant, ali sa još četiri igrača u idealnom timu lige za prošlu sezonu, uključujući MVP-ja golmana Gonzala Péreza de Vargasa, ponovo će biti favoriti za stopostotni učinak.

Timovi koji otvaraju sezonu, Granollers i La Rioja, i ove godine će biti kandidati za vrh, jer su u prošloj zauzeli treće i četvrto mjesto. Iznad njih je bio Ademar iz Leona, svakako najveći protivnik velikom prvaku.

Kao i prošle godine, velika većina timova dolazi iz sjeverne polovice Pirinejskog poluotoka, jug ima samo jednog predstavnika, andalužanski Puente Genil, klub sa najmanjom dvoranom u ligi – svega 600 gledatelja – dok Madrid nijednog.

Uvodnu utakmicu prvenstva iz Granollersa od 20.30 prenosi Sportklub 2. Prva faza prvenstva završava se 13. prosinca, a drugi počinje trećeg veljače. Posljednje, trideseto kolo Asobal lige na progamu je 19. svibnja slijedeće godine.