Lino: Nikad nije bilo ovako loše, nešto treba učiniti

Rukomet 23. lis 202016:47 > 16:52
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rukometaši PPD-a Zagreb dotaknuli su ove sezone dno. Kao nekad rukometaši Hrvatske kada su na Europskom prvenstvu u Švedskoj 2002. godine osvojili posljednje, 16. mjesto.

Za utjehu zagrebašima, nakon toga najgoreg plasmana na velikim rukometnim natjecanjima Hrvatska je postala sljedeće godine svjetski prvak. Lino Červar je krajem 2002. preuzeo reprezentaciju i napravio čudo. Sada je Lino u Zagrebu, kao savjetnik za sportska pitanja.

Može li Mago di Umago još jednom pronaći čaroliju kojom bi se zagrebaši podignuli iz pepela?
– U klubu sam tek dva dana. Teško mi je nešto konkretno reći. Situacija nije dobra, to svatko vidi. Od 2002. kada sam prvi put sjeo na klupu Zagreba, ovako loše nikad nismo izgledali. Bilo je i prije padova, ali nikad ovakvog. I laiku je bilo jasno da protiv Celjana ništa nije bilo dobro. Baš ništa. Kao da je na parket istrčala momčad u stilu – idemo to odigrati pa doma – kaže Lino Červar za Večernji list.

Hrvaski rukometni savez

Kako pomoći da se klub što hitnije osloni na noge?
– Moramo što hitnije održati sastanak u klubu. I to svi, uprava, stručni stožer, menadžer i igrači. Nešto se mora dogoditi jer ćemo u opasnost dovesti cijelu sezonu. U redu, Liga prvaka je prekrižena priča, ali ima tu još ciljeva – plasman na završni turnir SEHA Gazprom lige, domaće prvenstvo i kup – ističe Červar.

Što je glavni problem ovako lošem startu sezone?

– Teško je to sad reći. Nikad u povijesti kluba zagrebaši nisu imali nijednu pobjedu u službenim utakmicama kao ove sezone. Uskoro će kraj listopada, a “plinari” se mogu pohvaliti da su odigrali neodlučeno s Vardarom (26:26) u polufinalu završnog turnira SEHA Gazprom lige za prošlu sezonu.