I Francuzi prekinuli prvenstvo – PSG-u titula

Rukomet 15. tra 202010:11 > 10:15
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Francuski rukometni savez donio je konačnu odluku o prekidu prvenstva zbog pandemije koronavirusa, a titula je dodijeljena PSG-u.

Prvenstvo je u Francuskoj prvo privremeno obustavljeno, ali je sada i službeno prekinuto, a prvak je postala prvoplasirana momčad na ljestvici.

Iako je ostalo još osam kola do kraja prvenstva, PSG je u trenutku prekida bio prvi na tablici s 35 bodova, šest više od drugoplasiranog Nantesa.

Obzirom na stanje u trenutku prekida prvenstva, poznato je i koji klubovi će imati priliku za nastup u europskim natjecanjima.

Riječ je o već spomenutom drugoplasiranom Nantesu, zatim Nimesu, Montpellieru, a zanimljivo je i da će liga iduće sezone biti proširena za još dva kluba.

Osim Francuza odluku o prekidu prvenstva ranije su donijeli, Poljaci, te Austrija, Slovenija, Mađarska, Danska i Slovačka.

Liga koja bi se mogla nastaviti je Bundesliga, ali rok za to je najkasnije 16. svibanj