Zagreb poražen u Areni od Flensburga s jedan razlike

Rukomet 8. velj 202020:02 > 20:06
SEHA Gazprom League

PPD Zagreb ostao je nakon ovog poraza posljednji na ljestvici s tri boda, dok je Flensburg peti sa 10 bodova.

Rukometaši PPD Zagreba u susretu su 11. kola skupine A Lige prvaka izgubili od njemačkog Flensburga sa 25-26 (9-11).

Protiv njemačkog prvaka najbolji je hrvatski sastav odigrao ravnopravan susret, no gotovo čitavim tijekom dvoboja bio je u zaostatku kojega na kraju nije uspio anulirati. U posljednjoj minuti Zagreb je imao dva napada za poravnanje, ali je udarac Hrstića 57 sekundi prije kraja obranio vratar Flensburga Burić, dok je u samoj završnici Gadža šutirao pod prekršajem, Burić je ponovno zaustavio loptu, a islandski suci su dosudili deveterac pet sekundi prije kraja. No, nisu zaustavili vrijeme te su onemogućili Zagreb da ima barem još jedan pokušaj za poravnanje.

U prvih 20-ak minuta dvoboja niti jedan sastav nije imao više od jednog gola prednosti, a onda su se gosti uspjeli serijom 4-1 odvojiti na 11-7. Ipak, s dva postignuta pogotka na kraju prvog dijela i jednim na početku nastavka Zagreb se vratio u rezultatsku ravnotežu. Do kraja susreta razlika je varirala od jednog do tri pogotka u korist Flensburga, a Zagreb je u nekoliko navrata propustio napade za poravnanje.

Marin Šipić s osam i David Mandić sa šest golova bili su najefikasniji kod PPD Zagreba, dok je Marius Steinhauser postigao sedam pogodaka uz stopostotnu realizaciju kod Flensburga.

PPD Zagreb ostao je posljednji na ljestvici s tri boda, dok je Flensburg peti sa 10 bodova.

U 12. kolu PPD Zagreb za tjedan dana gostuje kod vodećeg sastava skupine Barcelone.