Rukometni Dinamo dao 14 reprezentativaca- 'To je ponos'

Rukomet 14. sij 202017:58 > 18:10
Jörg Schüler/Getty Images

Dinamo je poznat po tome što je najveći dio igrača hrvatske nogometne reprezentacije iz njihovih redova kroz godine, ali jedan rukometni klub ga prati

Jedan klub daje rukometnoj reprezentaciji isto ono što zagrebački Dinamo već godinama daje nogometnoj.

Rukometni klub Izviđač iz Ljubuškog već više od desetljeća stvara igrače od kojih mnogi završavaju u reprezentaciji Hrvatske. Najpoznatiji njihov proizvod je desni vanjski bombarder Denis Buntić, a na ovogodišnjem euru tu su Josip Šarac i Matej Hrstić

Ima ih naravno još. S igračima na euru, ukupno ih je 14, a dio ih se nalazi i u reprezentaciji BiH. Izbornik susjedne zemlje poveo je Benjamina i Senjamina Burića, Mirsada Terzića, Nikolu Prcu, Josipa Perića, Dejana Malinovića, Ivana Karačića, Marina Vegara i Mirka Hercega.

Za Hrvatsku, osim navedenih, na EURU Lino Červar na raspolaganju ima i Marina Šegu, Davida Mandića, Željka Musu.

‘Za Ljubuški je sigurno ponos i satisfakcija što ima toliko momaka koji su prošli ili stasali u našem klubu, jer Ljubuški ima kulturu rukometa u zadnjih 20 godina koja je okrenuta proizvodnji svojih kadrova i “svojih” igrača jer potencijal koji imaju naša djeca i tradicija koju imamo uz stručan rad pokazuje iz godine u godinu da smo na pravom putu i ovo je samo potvrda da vrijedi sav trud koji je uložen u RK Izviđač kroz godine’, rekao je Toni Čolina, izbornik U-18 reprezentacije BiH i trener prve momčadi Izviđača, koji je u klubu dugo godina radio s mladima.

Cijeli intervju s Čolinom pročitajte na 24sata.hr

Lars Baron/Bongarts/Getty Images