'All Blacksi' dominantno do bronce protiv Walesa

Ragbi 1. stu 201912:07 > 12:19
Getty Image/ Phil Walter / Staff

Na Svjetskom prvenstvu u ragbiju koji se održava u Japanu, u borbi za treće mjesto, reprezentacija Novog Zelanda uvjerljivo je u Tokiju savladala Wales rezultatom 40:17.

Od prve minute ‘All Blacksi’ su bili dominantni, odmorniji i brži, a utakmicu su završili sa šest polaganja koje su postigli Moody, Boden Barrett, dva puta Ben Smith, Crotty i Mounga. Briljirao je i u šutevima raspoloženi Richie Mounga, koji je pet puta pogodio za dva poena. U ekipi Walesa polaganja su postigli Hallam Amos, kao i Josh Adams.

Ova utakmica je bila i oproštaj od reprezentacije legendarnih igrača All Blacska Bena Smitha, Ryana Crottya, Sonya Billa Williamsa, Kierana Reida i Matta Todda. Trener SteveHansen se također povlači sa klupe, kao i njegov današnji protivnik i sunarodnjak Warren Gatland, koji poslije 11 godina napušta klupu Walesa.

Za igrača utakmice proglašen je skakač Novog Zelanda Brody Retallick.

Utakmici je prisustvovao i bivši japanski car Akihito, koji se sa trona povukao proljetos, a naslijedio ga je najstariji sin Naruhito. 86-godišnji Akihito burno je bio pozdravljen od skoro 50.000 ljudi u Tokiju, kada se pojavio na velikom ekranu između dva poluvremena.

U subotu u velikom finalu u Yokohami u 9.55 sati uz izravan prijenos na Sportklubu 1 sastaju se Engleska i Južna Afrika.