Hokej 28. sij 202210:39 > 11:31

U noći između četvrtka i petka pobjede u Nacionalnoj hokejaškoj ligi ostvarili su Carolina, Florida, Tampa Bay, Seattle, St. Louis, Columbus, Los Angeles Kingsi, Edmonton i Anaheim.

Pittsburgh Penguinsi su propustili priliku da preuzmu vodstvo u Metropolitan diviziji jer su izgubili od Seattlea u produžetku. Penguinsi su golom Malkina poveli tek u trećoj trećini, a četiri minute prije kraja izjednačio je Jared McKenn. U produžetku je Adam Larson zabio za pobjedu Krakena.

New York Rangersi su izgubili prvo mjesto u istoj diviziji jer su izgubili od Columbusa 5:3, a Carolina se uspjela izjednačiti s Rangersima i Penguinsima pobjedom na penale protiv Ottawe. Sve ove momčadi sada imaju po 60 bodova. Carolina je osvojila Ottawu zahvaljujući sjajnom Nini Niederraiteru koji je tri i pol minute prije kraja zabio gol za 2:2, a gol u jedanaestercima postigao je Andrej Svečnikov. Golman Caroline Frederik Andersen bio je sjajan s 37 obrana.

Florida i Tampa se bore na Atlantiku. Florida ima dva boda više nakon uvjerljive 4:1 pobjede nad Vegasom, a strijelci su bili Barkov, Bennett dvaput i Marchment. Vratar Spencer Knight imao je čak 24 obrane. Tampa je bila bolja od New Jerseyja 3:2 golovima Kilorna, Josepha i Anthonyja Cyrila.

U ostalim duelima Anaheim je u pobjedi 5:4 Montrealu dao pet golova, Kingsi su pobijedili Islanderse 3:2, a Calgary je doživio težak poraz od Plavih u St. Louisu 5:1. Vancouver je istim rezultatom pobijedio Jetse iz Winnipega, a Edmonton je s 3:2 na jedanaesterce svladao Nashville.