Ne prestaju akcije Kohorte, BBB-a, Torcide, Demona…

Ostalo 30. pro 20209:14 > 9:21 0 komentara
EuroFootball, Getty Images Sport

Jutro nakon razornog potresa Petrinja, Sisak i okolna sela nemaju mira. Tlo je podrhtavalo cijelu noć, a akciju nastavljaju navijači iz svih dijelova Hrvatske

Osječka Kohorta napisala je važnu obavijest nakon što se vratila iz Petrinje, Siska i okolnih mjesta. Među prvima su odzveli pomoć, a sada nastavljaju s akcijom.

Uz pomoć lokalaca obilazili su okolna sela i kuće na selima koja se rijetko spominju u medijima. Većina stanovnika koji su ostali bez domova spava u automobilima i na otvorenom uz vatru. Neki ne mogu, a neki ne žele napustiti svoje domove i imanja. Situacija za te ljude je izuzetno teška.

Kohorta

Bad Blue Boysi su pokrenuli akciju skupljanja potrepština po kvartovima.

“Sutra ujutro (danas, srijeda) krećemo za Petrinju odvesti namirnice, deke, poplune, jastuke, potrebnu robu (topla odjeća) koje se prikupljaju.
➡️ MOLIMO sve koji mogu da se pridruže pomoći!!!
➡️ 30.12. srijeda
– 08.00h pokret iz Novog Jelkovca i Sesvete
– 08.30h pokret s Ravnica
– 09.00h pokret iz Novog Zagreba – Dugave
Svi koji se žele priključiti akciji mogu s nama put k Petrinji (ponest lopate, rukavice i dobru volju!)
Svi ostali koji se žele uključiti u akciju, dostaviti hranu, deke, poplune, jastuke, potrebnu robu (topla odjeća) mogu na 4 adrese:
1) Rudolfa Matza 12, Novi Jelkovec (kontakt: 0915361951)
2) Sesvete, Izidora Poljaka 6, (kontakt: 0989461211)
3) Ravnice, Aleja Antuna Augustinčića 18, (kontakt: 0994222023)
4) Dugave, Kamenarka 2, (kontakt: 0915361951).
Molimo podijeliti ovu obavijest da se što više nas uključi, idemo pomoć ljudima!
#SHARE #SHARE #SHARE
Hvala unaprijed!”

Aktivna i Torcida

Iz Kluba navijača Torcida obavijestili su građane da pomoć prikupljaju u prostorijama udruge u Zrinsko-frankopanskoj ulici 17. Prenosimo njihovu poruku:

“Dragi navijači Hajduka, ljudi dobre volje,

svi smo vidjeli potresne prizore iz Petrinje i Siska, gradova čiji stanovnici trebaju našu pomoć što prije.

Hitno pokrećemo akciju prikupljanja potrepština:

– nekvarljiva hrana

– higijenske potrepštine

– deke i pokrivače

Svoje donacije možete donijeti već danas u prostorije Kluba navijača Torcida (Zrinsko frankopanska 17)

Znači, a prikupljanjem pomoći počinjemo od ovoga trenutka, a nastavit ćemo kroz sve iduće dane!

Podijelite ovu vijest svojim prijateljima i znancima i učinimo sve da barem malo olakšamo teške dane koji su pred ljudima u Petrinji i Sisku.”

Torcida Đakovo

Pomoć se prikuplja i u Vrančićevoj ulici u Splitu. Iz Zagreba su prema Petrinji i Sisku krenuli navijači Dinama, njih nekoliko stotina potrpali su se u osobna vozila.

Pomoć nude i Demoni

“Kao i mnogo puta do sada Demoni su se odazvali za pomoć, i ovaj puta osim fizičke pomoći još veća pomoć je potrebna u namirnicama i higijenskim potrepštinama, sve je dobrodošlo kako bi naši članovi iste mogli odnijeti na mjesto događaja.

Trenutno je najpotrebnija VODA!!! NAMIRNICE SE MOGU DONIJETI ISPRED ULAZA U ROJC DO 18:00 GDJE ĆE BITI NAŠI ČLANOVI! Ukoliko je netko voljan ustupiti kombi prijevoz neka nam se javi u inbox ili neka dođe ispred Rojca”, objavili su pulski Demoni.

Torcida Đakovo

“Molimo sve koji planiraju donositi potrepštine u klub navijača da ukoliko mogu donijeti: grijalice, deke i hranu (nekvarljivu, konzerviranu), neka to učine sutra od 17 do 21h. Robe i ostalih potrepština ima više nego dovoljno.

Hvala vam svima koji ste na bilo koji način pomogli. Bože čuvaj Hrvatsku, moj dragi dom!”, navela je Armada.

Armada

Poruka iz Makarske

“Društva prijatelja Hajduka s Makarske rivijere uključila su se u pomoć za pogođene potresom.

U dogovoru s nadležnima iz volonterskog centra

Crveni križ Makarska

prikupljat ćemo slijedećih nekoliko dana pomoć u vidu:

– nekvarljive hrane,

– higijenskih potrepština,

– deka i pokrivača,

… koje možete donijetu u naš prostor u Zrnisko-frankopanskoj 41 na Dugišu, danas i sutra od .00 do .00 sati!

Za ostale dane ćemo točno vrijeme prikupljanja pomoći javiti naknadno.

Također, ukoliko tko može ponuditi smještaj za obitelji kojima su srušene kuće nek se javi hitno u inbox sa informacijama o smještaju i broju osoba koje možete primiti”, navode iz DPH Makarska.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!