‘Ledeni princ’ s 27 godina završava karijeru

Ostali sportovi - Ostalo 19. srp 202212:43 > 12:44 0 komentara
Guliver Image

Japanac Yuzuru Hanyu, dvostruki olimpijski prvak u umjetničkom klizanju čiji je pokušaj da osvoji treće zlato završio četvrtim mjestom na Igrama u Pekingu u veljači, rekao je u utorak da će postati profesionalac i povući se s natjecanja.

Čuveni klizač, čija je odlučnost bila legendarna, postao je prvi čovjek u više od pola stoljeća koji je uzastopno osvojio olimpijsko zlato u PyeongChangu 2018. i to dok je klizao na ozlijeđenom gležnju, te uzimao lijekove protiv bolova da izdrži.

Hanyu se smatra jednim od najboljih klizača svih vremena, ima dvije pobjede na svjetskom prvenstvu, četiri finala Grand Prixa i šest pobjeda na nacionalnom prvenstvu Japana, osim dva olimpijska zlata.

Objavljujući to na konferenciji za novinare u Tokiju, 27-godišnjak je međutim rekao da “kao profesionalni klizač želim se nastaviti boriti i ići na još višu razinu. Sljedeću fazu svoje klizačke karijere vidim kao početak, a ne kao kraj”, kazao je Hanyu, kojeg su obožavatelji zvali “Ledeni princ”.

Također, obećao je da će pokušati napraviti četverostruki Axel, skok koji nikad nitko nije izveo na natjecanju.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!