Jadranu šesti poraz u Ligi prvaka

Ostali sportovi - Ostalo 26. sij 202221:05 > 21:05 0 komentara
Guliver Image

U susretu 8. kola A skupine vaterpolske Lige prvaka Jadran je u Splitu izgubio od Brescije sa 14:15 (4:2, 5:5, 1:6, 4:2) upisavši i šesti poraz u natjecanju.

Splićani su dobili prvu i posljednju četvrtinu sa po dva gola razlike, dok su u drugoj odigrali 5:5, no ipak su izgubili utakmicu. Ključnim se pokazala treća dionica koju je Brescija dobila čak 6:1. Na koncu su Talijani slavili sa 15:14.

Jadran je dobro ušao u susret. Vodio je cijelu prvu četvrtinu, a u drugoj dionici je imao i četiri gola viška (9:5). Nažalost, uslijedila je nevjerojatna talijanska serija od šest golova u nizu nakon čega je Brescija minus četiri pretvorila u +2 (11:9),  da bi na koncu treće dionice gosti su vodili 13:10.

U posljednjoj dionici Jadran se u tri navrata približio na gol zaostatka (12:13, 13:14, 14:15), imali su i napad za izjednačenje, no nisu uspjeli.

Talijanski sastav su do pobjede predvodili Christian Presciutti s tri gola, dok su Đorđe Lazić, Vincenzo Renzuto, Stefano Luongo i Edoardo Di Somma sa po dva gola. Kod Jadran najefikasniji su bili Jerko Marinić Kragić i Konstantin Harkov sa po tri gola, dok su Nikša Dobud i Antonio Dužević dodali po dva gola.

Brescija vodi na ljestvici skupine A sa 20 bodova, na drugom mjestu je Olympiakos sa 16 bodova i utakmicom manje, dok je treći Ferencvaroš sa 16 bodova. Barcelonetta i Novi Beograd imaju po 11 bodova, ali i utakmicu manje. Jadran ST je šesti sa šest bodova. Radnički na sedmom mjestu ima četiri boda, a posljednji je Dinamo Tbilisi bez bodova.