VIDEO Vraća se Rizik ili oprez: Poznati parovi prvog kruga

Ostali sportovi - Ostalo 22. lis 202113:15 > 17:11 0 komentara

Nova sezona regionalnog kviza Rizik ili oprez je pred nama, epizode kviza možete pratiti utorkom, četvrtkom i subotom, a počinjemo 30.10.

U kvizu će nastupiti 16 eminentnih sportskih novinara/rki, a igra se u knockout sistemu sve dok ne dobijemo konačnog pobjednika.

U prvoj regionalnoj sezoni kviza s komentatorima slavio je Slovenac Goran Obrez, ali tada su nastupali samo novinari sa Sport Kluba. U novoj sezoni smo se proširili na HRT, NOVA TV, RTCG itd., tako da sad ona referenca da tražimo najvećeg znalca među novinarima dobiva potpuno na težini.

Voditelj i autor kviza je i dalje Krešimir Karačić, koji je najavio novu sezonu.

“Mislim da je ovo najjača sezona dosad. Znam koliko većinja njih zna i prati sport, tako da sam siguran kako nas čekaju brojni sjajni i izjednačeni nastupi. Ono što me posebno veseli je da su gotovo svi koje sam pitao htjeli sudjelovati, mogao sam iskreno bez problema skupiti 32 ugledna sportska novinara za nastup. Mislim da s ovih 16 nisam pogriješio i uvjeren sam da će ovo biti jedna od najzanimljivijih sezona. Osobno, trudio sam se da opet budem kreativan s pitanjima, da se ne ponavljam, vjerujem da sam u tome uspio i da će gledatelji uživati. Želim naglasiti da će u budućnosti ponovno i gledatelji dobiti priliku, ali o tome ćemo nakon ove sezone. Neka igre krenu…”, rekao je Krešimir.

Pravila vjerujemo, svi već dobro znate, no za one koji ih još nisu uspjeli pohvatati, ponovit ćemo ih još jednom.

Kviz se sastoji od 20 pitanja, a na od svako od tih pitanja voditelj će dati temu npr. Olimpijske igre. Tada natjecatelj, koji je prvi na potezu, bira koliko će bodova uložiti, ima opciju uložiti 2,4 ili 6 bodova. Tada slijedi pitanje bez ponuđenih odgovora za koje imate 20 sekundi za odgovor. Ako krivo odgovorite na pitanje, gubite onoliko bodova koliko ste uložili, ali ako ne odgovorite ne gubite ništa zasada te vaš protivnik ima pravo odgovoriti na pitanje i može točnim odgovorom osvojiti bodova koliko ste vi uložili. Ukoliko obojica ne znaju odgovor, onda idu četiri ponuđena odgovora od kojih je jedan točan. Ponovno odgovara onaj koji je prvi na redu, te mora odgovarati, dok drugi može odgovarati, a i ne mora. Nakon prvog dijela kviza ide glavno pitanje na koje se tajno ulažu bodovi i odgovor, a igrač može uložiti od 1 bod do onoliko koliko je osvojio. Da bi se uopće došlo do glavnog pitanja obojica igrača moraju biti u pozitivnom rezultatu.

POPIS IGRAČA ZA NOVU SEZONU:
1. Željko Vela (HRV)
2. Marko Šapit (HRV)
3. Vlado Boban (HRV)
4. Milan Stelja (HRV)
5. Ivan Ivković (HRV)
6. Alen Selman (HRV)
7. Stjepan Balog (HRV)
8. Ivan Forjan (HRV)
9. Kemal Ahmetović (BIH)
10. Darko Đerić (BIH)
11. Jelena Trajković (SRB)
12. Vladimir Novaković (SRB)
13. Gojko Andrijašević (SRB)
14. Igor Jagličić (SRB)
15. Goran Obrez (SLO)
16. Nebojša Šofranac (CRG)

Sportklub

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!