Hokej 23. lip 20228:18 > 8:20 0 komentara

Colorado Avalanche je na korak do osvajanja Stanley kupa nakon što je sinoć u trećoj utakmici finala poslije produžetaka s 3:2 pobijedio branitelje naslova Tampa Bay Lightening.

Pobjedu je Coloradu u gostima donio Nazem Kadri koji je zabio gol u 12. minuti produžetka za vodstvo 3-1 u seriji na četiri pobjede.

Ukoliko Colorado pobijedi u petak kod kuće, to će mu biti treći Stanley kup nakon što ga je osvajao 1996. i 2001.

Poveo je Lightnening nakon samo 36 sekundi igre, a strijelac je bio Anthony Cirelli. Colorado izjednačuje u drugoj trećini zahvaljujući pogotku Nathana MacKinnona. Pet minuta nakon njega Viktor Hedman zabija za drugo vodstvo Tampa Baya na utakmici. No, na kraju zadnje trećine, Andrew Cogliano je izjednačio na 2:2 i odveo utakmicu u produžetak.

Ako Tampa Bay želi osvojiti treći naslov zaredom morat će dobiti sljedeće tri utakmice.