Slovenija se plasirala u polufinale SP-a

Odbojka 7. ruj 202223:21 > 23:22 0 komentara
Piotr Matusewicz / PressFocus /NEWSPIX.PL

Odbojkaška reprezentacija Slovenije plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva pobjedom protiv Ukrajine u utakmici koja je riješena nakon četiri seta.

Slovenija je slavila 18:25, 26:24, 25:19, 25:23.

Ukrajina je prvi set dobila bez puno problema, au drugom se razvila velika borba. Slovenija je ispustila prvu set loptu, dvije spasila i potom uspjela izjednačiti na 1:1.

Kako su Ukrajinci sigurno dobili prvi set, Slovenci su osvojili treći set i najavili preokret.

U četvrtom dijelu susreta činilo se da Slovenija sve drži pod kontrolom, imali su sedam poena prednosti, no Ukrajinci se nisu predavali i začinili su ovaj dio igre i učinili ga zanimljivijim. Ipak, Slovenija si nije dopustila da u utakmicu uđe na razliku i osigurala je polufinale u kojem će joj suparnik biti Italija.

Sloveniju je predvodio Klemen Čebulj s 23 poena, od čega 19 u napadu. Kapetan Tine Urnaut dodao je 11 poena.

Za Ukrajinu nije bio dovoljan raspoloženi Oleh Plotniski koji je ubacio 30 poena. Vasil Tupči susret je završio s 12, a Ilija Kovalov s deset.