Rodeš i Vidović do rezultata karijere na SP-u!

Alpsko skijanje 21. velj 202114:34 > 14:39

Norvežanin Sebastian Foss-Solevaag novi je svjetski prvak u slalomu, a do zlata je stigao s najboljim rezultatom druge vožnje u kojoj je četvrto vrijeme ostvario hrvatski reprezentativac Istok Rodeš te utrku završio na odličnom šestom mjestu zaostavši za pobjednikom 1.36 sekundi, a Matej Vidović je bio 12.

Srebro je iznenađujuće osvojio Austrijanac Adrian Pertl, koji je bio vodeći nakon prve vožnje, a za Norvežaninom je zaostao za 21 stotinku, dok je uspjeh norveške reprezentacije upotpunio Henrik Kristoffersen koji se sa šestog mjesta na prvoj postavi probio do bronce sa zaostatkom od 46 stotinki.

Rodeš je u prvoj vožnji sa startnim brojem 31 ostvario 14. rezultat i za vodećim Pertlom zaostao manje od sekunde (0.98). Kako su organizatori zbog toplog vremena odlučili da će u drugoj vožnji startati obrnutim redoslijedom od 15. skijaša, Rodeš je u drugu vožnju išao kao drugi i iskoristio to na najbolji mogući način. Mirnom vožnjom, bez forsiranja i velikih pogrešaka postavio je vrijeme koje je prvi uspio nadmašiti tek deveti iz prve vožnje Švicarac Daniel Yule, a nakon njega još četvorica skijaša.

Matej Vidović je s dvije kontrolirane vožnje za pobjednikom u konačnici zaostao 2.54 sekundi te osvojio 12. mjesto. Zagrepčanin je imao tu nesreću da je završio prvu vožnju kao 16. što mu je onda bio i startni broj u drugoj vožnji, a da je bio samo jedno mjesto bolji u finalu bi nastupio kao prvi.

Filip Zubčić je u prvoj vožnji nakupio dvije sekunde zaostatka i osvojio 25. mjesto. U drugoj je pokušao agresivnom vožnjom doći do što boljeg rezultata, ali je pogriješio već na početnoj strmini, baš kao što je to u prvoj vožnji učinio Samuel Kolega.

Najveći favorit i vodeći slalomaš u Svjetskom kupu Austrijanac Marco Schwartz napravio je pogrešku i izletio u drugoj vožnji nakon što je u prvoj imao osmo vrijeme. Pogriješio je i drugi veliki favorit Francuz Clement Noel koji je s velikim zaostatkom došao do cilja.