RIZIK ILI OPREZ: Nova sezona, prijave su otvorene

Foto: Sportklub

Poštovani gledatelji i čitatelji Sportkluba te ljubitelji sporta, opet imamo iznenađenje za vas.

Kao što smo i obećali kviz Rizik ili oprez ide dalje, a u petoj sezoni uključujemo opet i vas gledatelje, ovog puta iz cijele regije. Zato se brzo prijavite i uživajte s nama u ovoj avanturi.

Kao što je bio slučaj i u drugom izdanju kviza, gledatelji će imati priliku okušati svoje znanje protiv komentatora Sportkluba.

U kvizu će priliku dobiti 16 igrača, a igra se u knockout sistemu sve dok ne dobijemo konačnog pobjednika.

Voditelj i autor kviza je i dalje Krešimir Karačić, a uz 16 gledatelja koji se prijave i budu random izvućeni, igrat će i osam komentatora Sportkluba.

Pravila vjerujemo, svi već dobro znate, no za one koji ih još nisu uspjeli pohvatati, ponovit ćemo ih još jednom.

Kviz se sastoji od 20 pitanja, a na od svako od tih pitanja voditelj će dati temu npr. Olimpijske igre. Tada natjecatelj, koji je prvi na potezu, bira koliko će bodova uložiti, ima opciju uložiti 2,4 ili 6 bodova. Tada slijedi pitanje bez ponuđenih odgovora za koje imate 20 sekundi za odgovor. Ako krivo odgovorite na pitanje, gubite onoliko bodova koliko ste uložili, ali ako ne odgovorite ne gubite ništa zasada te vaš protivnik ima pravo odgovoriti na pitanje i može točnim odgovorom osvojiti bodova koliko ste vi uložili. Ukoliko obojica ne znaju odgovor, onda idu četiri ponuđena odgovora od kojih je jedan točan. Ponovno odgovara onaj koji je prvi na redu, te mora odgovarati, dok drugi može odgovarati, a i ne mora. Nakon prvog dijela kviza ide glavno pitanje na koje se tajno ulažu bodovi i odgovor, a igrač može uložiti od 1 bod do onoliko koliko je osvojio. Da bi se uopće došlo do glavnog pitanja obojica igrača moraju biti u pozitivnom rezultatu.

Želite li sudjelovati u kvizu Rizik ili Oprez molimo vas da nam na mail [email protected] do ponedjeljka 1. ožujka do 12 sati pošaljete zašto bi baš vi trebali sudjelovati u našem kvizu. U kvizu mogu sudjelovati samo stariji od 18 godina, a u prijavi morate navesti ime i prezime, email  adresu za kontakt, ime Skype račune, kao i državu iz koje se prijavljujete.

U posljednjem izdanju kviza u kojem su sudjelovali komentatori Sportkluba iz regije Goran Obrez u finalu je pobijedio Marina Mrduljaša, a ovdje se prisjetite kako je to izgledalo.