Predstavnici Kölna u misiji zbrinjavanja izbjeglica

Bundesliga 5. ožu 202213:35 > 13:36 0 komentara
F.Z./N1

Przemysl. Željeznička stanica u centru grada udaljenog 15 kilometara od ukrajinsko-poljske granice. Vlakovi dolaze i odlaze svakih desetak minuta. U njima su mahom ukrajinske izbjeglice.

Od ranog jutra na stanici je velika gužva. Kupuju se karte za brojne europske destinacije. Veliki je broj policajaca, vatrogasaca, volontera koji pomažu izbjeglicama iz Ukrajine, piše N1.

Među njima je mnogo i stranih državljana, a tu su i predstavnici njemačkog velikana Kölna. Köln je jedan od najvećih klubova u Njemačkoj s velikom bazom navijača, a prema službenim podacima klub ima 110.000 registriranih članova. U Poljsku su doputovala tri predstavnika kluba koji su zaduženi za vezu između kluba i navijača, a s ciljem da pomognu izbjeglicama iz Ukrajine.

“Ja radim za FC Köln. Ovdje smo kako bi odveli jedan broj ukrajinskih izbjeglica u Njemačku, u Köln. Mi radimo za Köln i navijači smo kluba. Želimo prebaciti Ukrajince iz Przemysla u naš grad kako bi im osigurali smještaj”, kaže Thorsten i dodaje:

“Danas nas je ovdje troje. S nama u Köln će 50 izbjeglica iz Ukrajine, ali pokušat ćemo se vratiti.”

Nemamo više vremena za razgovor. Oni neće putovati vlakom. Ispred željezničke stanice čeka ih autobus. Polazi za minutu. U njemu će biti izbjeglice iz Ukrajine. Dobit će makar privremeni dom u Njemačkoj. Iz razgovora s izbjeglicama zaključujemo da se svi žele vratiti što prije u svoju domovinu. Povratak bi značio kraj rata – agresije na njihovu državu. Do tada, za njih i njihovu djecu potrebna je toplina doma. Njih 50, dobit će je u Kölnu, zahvaljujući dobrim ljudima iz ovog grada i kluba.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!