Olimpijski pobjednik se vraća: Svjetsko prvenstvo, dolazim!

Ostali sportovi - Ostalo 17. lip 202211:00 > 11:01 0 komentara
(AP Photo/Francisco Seco) via Guliver

Olimpijski pobjednik na 100 metara Talijan Lamont Marcell Jacobs (27) oporavio se od ozljede mišića zbog koje je propustio prva tri mitinga Dijamantne lige ove sezone.

Jacob se ozlijedio na atletskom mitingu u Savoni prošlog mjeseca zbog čega je propustio mitinge Dijamantne lige u Eugeneu, Rimu i Oslu.

Ishod testova je pokazao da Jacobs može nastaviti s redovitim treninzima, objavio je Talijanski atletski savez (FIDAL).

“Svjetsko atletsko prvenstvo, dolazim… I želim sve!” dodao je sportaš na društvenim mrežama.

Svjetsko prvenstvo je na rasporedu od 15. do 24. srpnja u američkom Eugeneu, a Talijan se nada kako će biti potpuno spreman do početka natjecanja.

Jacobs je na Olimpijskiim igrama u Tokiju osvojio zlatnu medalju na 100 metara s novim europskim rekordom 9.80 sekundi postavši prvi talijanski sprinter koji je osvojio olimpijsko zlato. U Tokiju je osvojio i olimpijsko zlato kao član talijanske štafete 4×100 m.

Na posljednjem Svjetskom prvenstvu u Dohi 2019. nije se uspio plasirati u finale utrke na 100m.