Novi izbornik Hrvatske debitirao pobjedom protiv Albanije

Thomas Eisenhuth/Bongarts/Getty Images

Na otvaranju kvalifikacijskog ciklusa za Europsko prvenstvo u futsalu 2022. godine Hrvatska je u Varaždinu pobijedila Albaniju 4:1.

Pod vodstvom novog izbornika Marinka Mavrovića, međutim, Hrvatska se rano našla u rezultatskom zaostatku, zahvaljujući brzoj akciji Albanije u tri poteza te uspješnoj realizaciji Selmanaja.

U potrazi za izjednačenjem, hrvatski su napori naposljetku urodili plodom u samoj završnici prvog poluvremena. Novak je u 19. minuti iz prekida uposlio strijelca Marinovića, koji pogađa iz blizine, da bi desetak sekundi prije odlaska na odmor Marinović proigrao Perišića, koji je s lijeve strane precizan za hrvatsku prednost na poluvremenu.

Hrvatska je u drugom poluvremenu potvrdila pobjedu. Igrala se 31. minuta kada je Matošević izveo udarac iz kuta, a Marinović lijepim prizemnim udarcem povisio na 3:1, dok je četvrti pogodak ubrzo potpisao Matošević, na dodavanje Perića.

Druga utakmica prvog kola Skupine 1, između Ukrajine i Danske, odgođena je zbog epidemioloških mjera. Hrvatska u drugom kolu gostuje upravo kod Danske, 30. siječnja u Aarhusu.