Kajtaz bez finala EP-a!

Ostali sportovi - Ostalo 16. kol 202219:53 > 20:30 0 komentara
GuliverImages

Hrvatska plivačica, 25-godišnja Amina Kajtaz nije se uspjela plasirati u finale Europskog prvenstva u Rimu u disciplini 200 metara leptir, ona je u polufinalu s vremenom 2:14.40 minuta zauzela 12. mjesto.

Kajtaz je u polufinalu ostvarila 30 stotinki slabije vrijeme od onoga kojega je plivala u prijepodnevnim kvalifikacijama.

Za finale je trebalo plivati 2:10.85, koliko je ostvarila osma Portugalka Ana Catarina Monteiro, ili brže.

Najbolje vrijeme u polufinalu plivala je Dankinja Helena Rosendahl Bach sa 2:08.48.

Milak i Sjostrom nastavili žetvu medalja

Mađar Kristof Milak i Šveđanka Sarah Sjostrom nastavili su nizati uspjehe na Europskom prvenstvu u plivanju u Rimu, Milak je svog petog odličja, a trećeg zlata stigao u utrci na 200 metara leptir, dok je Sjostrom bila najbrža na 50 metara slobodno za svoju treću medalju u Rimu, a čak 27. na europskim prvenstvima u 50-metarskim bazenima.

Milak je dominirao u svojoj najjačoj disciplini u kojoj je i svjetski rekorder te svjetski i olimpijski prvak te do novog zlata stigao s vremenom 1:52.01 minuta. Drugo mjesto osvojio je još jedan Mađar Richard Marton sa 1:54.78, 23 stotinke za njim zaostao je brončani Talijan Alberto Razzetti.

Milak je ranije u Rimu osvojio zlato i na 100m leptir te je bio član zlatne mađarske štafete na 4x200m slobodno, dok je na 100m slobodno i u štafeti 4x100m slobodno bio srebrni.

Sjostrom je do svog drugog europskog zlata na 50m slobodno stigla sa 23.91 sekundi, 29 stotinki ispred srebrne Poljakinje Katarzyne Wasick, odnosno 73 stotinke ispred brončane Nizozemke Valerie van Roon. Ranije je Sjostrom u Rimu osvojila i zlato na 50m leptir, dok je sa švedskom štafetom na 4x100m slobodno bila srebrna.

Ukrajinac Mihajlo Romančuk obranio je naslov europskog prvaka na 1500m slobodno, on je u Rimu ostvario osobni rekord od 14:36.10 i tako nadmašio domaćeg favorita, svjetskog prvaka u ovoj disciplini i europskog prvaka na 800m ranije na ovom natjecanju Talijana Gregorija Paltrinierija koji je osvojio srebro sa 14:39.79, dok je do bronce stigao Francuz Damien Joly sa 14:50.86.

U utrci plivača na 50m prsno dominirali su domaći predstavnici, zlato je osvojio Nicolo Martinenghi s odličnim rezultatom 26.33 ispred Simonea Cerasuola sa 26.95, dok je broncu osvojio Nijemac Lucas Matzerath sa 27.11.

Domaće navijače razveselila je i Margherita Panziera koja je osvojila zlato na 100m leđno sa 59.40, a ispod minute su plivale i srebrna Britanka Medi Harris 59.46 te brončana Nizozemka Kira Toussaint sa 59.53.

Na 200m mješovito slavila je Izraelka Anastasja Gorbenko sa 2:10.92 ispred Nizozemke Marrit Steenbergen sa 2:11.14 i Talijanke Sare Franceschi sa 2:11.38.

Zlato u mješovitoj štafeti 4x200m slobodno osvojila je Velika Britanija ispred Francuske i Italije.