Jug u utakmici preokreta bolji od Spandaua

VK Jug
VK Jug

Vaterpolisti Juga AO u susretu su 6. kola drugogo turnira skupine B Lige prvaka u Ostiji svladali njemački Spandau 04 s 12:10 (3:3, 3:2, 3:2, 3:3).

Bio je to susret u kojem je Jug nakon vodstva 2:0 upao u crnu rupu pa je Spandau sredinom druge četvrtine vodio s 5:3 i imao napad. Tada se odličnom obranom istaknuo Popadić i pokrenuo svoju momčad koja je serijom 6:1 stigla do prednosti 9:6 minutu prije isteka treće četvrtine.

Do kraja susreta Dubrovčani su uspjeli sačuvati prednost i upisati petu pobjedu u Ligi prvaka.

Najefikasniji u sastavu Juga AO bili su Loren Fatović i Alexandros Papanastiou sa po četiri gola, dok je Dmitrij Holod bio trostruki strijelac za Spandau 04.

U Ostiji će Jug AO još odigrati susret protiv francuskog Marseillea.