Još nema ni 18, a postavio je novi svjetski rekord

Ostali sportovi - Ostalo 13. kol 202218:50 > 20:29 0 komentara
REUTERS/Antonio Bronic

Mladi rumunjski plivač, David Popovici, koji će za mjesec dana napuniti tek 18 godina, postavio je novi svjetski rekord na 100 metara slobodno, on je u finalu Europskog prvenstva u Rimu srušio 13 godina stari rekord Brazilca Cesara Ciela Filha postavljen u istom bazenu u Foro Italicu.

Fantastični Popovici je ostvario rezultat od 46.86 sekundi čime je za pet stotinki srušio dosadašnji svjetski rekord kojega je Cielo postavio u posebno plivačkom kostimu koji je kasnije bio zabranjen.

Srebro je osvojio mađar Kristof Milak sa 47.47, a broncu Talijan Alessandro Miressi sa 47.63. Popovici je u lipnju osvojio i naslove svjetskog prvaka na 100m i 200m slobodno.

Sjajna Šveđanka Sarah Sjostrom osvojila je svoje peto europsko zlato u disciplini 50 metara leptir, svjetska rekorderka na ovoj dionici je u finalu plivala vrijeme 24.96 sekundi, 37 stotinki zaostala je srebrna Francuskinja Marie Wattel, a 66 stotinki brončana Nizozemka Maaike de Waard.

Talijan Gregorio Paltrinieri razveselio je domaću publiku novim, trećim europskim naslovom na 800 metara slobodno do kojega je stigao s novim rekordom europskih prvenstava od 7:40.86. Srebro je sa 7:42.65 osvojio Nijemac Lukas Maertens, a broncu još jedan Talijan, 16-godišnji Lorenzo Galossi sa 7:43.37.

Još jedno zlato za Italiju osvojila je i Benedetta Pilato na 100 metara prsno sa 1:05.97 ispred sunarodnjakinje Lise Angiolini sa 1:06.34 i Litvanke Rute Meliutyte sa 1:06.50.

U subotu su zlata još osvojili Francuz Yohann Ndoye Brouyard na 200m leđno i Mađarica Viktoraia Mihalyvari Farkas na 400m mješovito, dok je ženska štafeta Velike Britanije obranila zlato na 4x100m slobodno.