Huske korak do svjetskog rekorda, Dresselu 15. zlato

Ostali sportovi - Ostalo 19. lip 202220:54 > 20:55 0 komentara
Andrea Staccioli / Deepbluemedia / Insidefoto

Amerikanka Torri Huske zamalo je oborila svjetski rekord na 100 metara leptir na Svjetskom prvenstvu u plivanju u Budimpešti, dok je njezin sunarodnjak Caeleb Dressel osvojio već 15. zlato na svjetskim prvenstvima.

Huske je osvojila zlato na 100m leptir s rezultatom 55.64 sekunde, samo 0.16 sekundi sporije od svjetskog rekorda Šveđanke Sarah Sjostrom iz kolovoza 2016.

Druga je bila Francuskinja Marie Wattel s rezultatom 56.14, dok je Kineskinja Zhang Yufei osvojila broncu sa 56.41.

“Sretna sam, ovo je nevjerojatno. Ne znam kako to izraziti riječima, ali samo želim zahvaliti svojim trenerima i obitelji kod kuće,” rekla je Huske.

Druga joj je to medalja na prvenstvu nakon što je u subotu pomogla američkoj reprezentaciji pobijediti u ženskoj štafeti 4×100 metara slobodno.

Njezin sunarodnjak Caeleb Dressel pobijedio je na 50 metara leptir i tako osvojio 15. naslov svjetskog prvaka u karijeri.

Branitelj naslova je slavio s rezultatom 22.5 ispred Brazilca Nicolasa Santosa koji je plivao 22.78, dok je Amerikanac Michael Andrew bio treći s rezultatom 22.79.

“Utrka nije bila savršena, ali je bila zabavna. Pobijedio sam u teškoj utrci,” kazao je Dressel.

Talijan Nicolo Martinenghi postao je prvi Talijan koji je osvojio zlato na 100 metara prsno.

Martinenghi je osvojio broncu na Olimpijskim igrama prošle godine, ali ovaj put je 22-godišnjak doplivao do zlata s rezultatom 58.26.

“Ovo je nevjerojatno, moje prvo svjetsko finale i prva zlatna medalja,” kazao je Martinenghi koji je slavio sa 36 stotinki sekunde ispred osvajač srebrne medalje iz Tokija Nizozemca Arna Kamminge. Treći je bio Amerikanac Nic Kink sa rezultatom 58.65.

Na 200 mješovito slavia je Amerikanka Alex Walsh s rezultatom 2:07.13 ispred Australke Kathlyn McKeown (2:08.57) i Amerikanke Leah Hayes (2:08.91).

Četverostruka svjetska prvakinjana 200 mješovito, Mađarica Katinka Hosszu je bila sedma.