Hrvatski biatlonac nadmašio Jakova Faka!

Guliver images

Vodeći biatlonac Svjetskog kupa Francuz Quentin Fillon Maillet u četvrtak je u njemačkom Ruhpoldingu ostvario svoju četvrtu ovosezonsku pobjedu, a prvu u sprintu, dok je hrvatski reprezentativac Krešimir Crnković po drugi put ove sezone bio među osvajačima bodova.

Fillon Maillet je bio bez promašaja na dva gađanja, a stazu od 10 km svladao je za 23 minute i 23.7 sekundi. Drugi je sa zaostatkom od 7.2 sekundi bio Nijemac Benedikt Doll, a treće mjesto je osvojio Bjelorus Anton Smolski (+32.1), iako je imao jedan promašaj.

Krešimir Crnković je pogodio svih deset meta i za pobjednikom zaostao za jednu minutu i 21.3 sekunde, što je bilo dovoljno za 36. mjesto i osvajanje novih pet bodova. Plasmanom među 60 najboljih u sprintu 27-godišnji hrvatski olimpijac je osigurao i nastup u dohvatnoj utrci (12,5 km) koja je u Ruhpoldingu na rasporedu u nedjelju, s početkom u 14.45 sati.

Zanimljivo je da je na ovoj utrci Crnković nadmašio bivšeg hrvatskog, a sada slovenskog reprezentativca Jakova Faka, koji je uz jedan promašaj osvojio 39. mjesto (+1.22.2).

Deset utrka prije završetka, Quentin Fillon Maillet vodi u Svjetskom kupu sa 521 bodom, a slijedi ga sunarodnjak Emilien Jacquelin sa 449 bodova. Krešimir Crnković se sa 10 bodova nalazi na 81. mjestu.