Hrvatice osigurale nastup na EP iduće godine

Odbojka 7. ruj 202222:12 > 22:13 0 komentara
ANNA KLEPACZKO/FOTOPYK/NEWSPIX.PL

Hrvatske odbojkašice osigurale su plasman na Europsko prvenstvo iduće godine pobjedom u Osijeku protiv Izraela od 3-2 (25-22, 22-25, 23-25, 26-24, 15-9).

U uvodna četiri seta svaki put su se hrvatske odbojkašice našle u startnom zaostatku. U prvom setu Hrvatska je ipak uspjela uhvatiti suparnice u samom finišu prve dionice te je zahvaljujući odličnim servisima Mlinar zaključila uvodni set s 25-22.

No, u iduća dva seta Izraelke su bile bolje, dok se neizvjesna borba vodila i u četvrtom. Nekako su Hrvatice ipak uspjele izjednačiti i napokon u petom setu napravile odmak od suparnica te slavile nakon pet setova.

U drugom ogledu ove skupine Rumunjke su s uvjerljivih 3-0 bile bolje od Farskih otoka.

Na vrhu ljestvice ove skupine A su Rumunjska i Hrvatska s omjerom po 4-1 čime su obje ekipe matematički osigurale plasman na Europsko prvenstvo. U posljednjem kolu Hrvatice gostuju kod Farskih otoka i taj je dvoboj na rasporedu 11. rujna.