Favoritkinje podbacile, Gut-Behrami zlatna, Komšić 25.

Alpsko skijanje 18. velj 202116:21 > 16:24

Švicarska skijašica Lara Gut-Behrami osvojila je zlato u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu u talijanskoj Cortini d'Ampezzo.

Gut (29) je do zlata doskijala s trećeg mjesta u prvoj vožnji, a drugu vožnju je odvozila praktički bez greške za svoju treće odličje u Cortini nakon zlata u superveleslalomu i bronce u spustu. Švicarka je pobijedila sa samo dvije stotinke sekunde ispred Amerikanke Mikaela Shiffrin, koja je bila najbrža u prvom laufu, dok je bronca pripala Austrijanki Katharini Liensberger, koja je zaostala samo devet stotinki, što svjedoči o vrlo izjednačenoj utrci u Italiji.

Favoriti utrke su podbacili – aktualna prvakinja Slovakinja Petra Vlhova završila je kao 12., a vodeća u Svjetskom kupu u ovoj disciplini Talijanka Marta Bassino bila je 13.

Hrvatska predstavnica Leona Popović zauzela je 25. mjesto s 5.87 sekundi zaostatka za pobjednicom. Za Riječanku je to njezin najbolji rezultat i nastup na svjetskim prvenstvima.

Druga hrvatska predstavnica u današnjoj utrci Andrea Komšić nije uspjela završiti prvu vožnju.

U petak je u Cortini na rasporedu muški veleslalom.