Ceccon srušio svjetski rekord!

Ostali sportovi - Ostalo 20. lip 202219:26 > 19:28 0 komentara
Andrea Staccioli / Deepbluemedia / Insidefoto

Talijanski 21-godišnji plivač Thomas Ceccon postavio je novi svjetski rekord na 100 metara leđno isplivavši ovu dionicu za 51 sekundu i 60 stotinki u finalu Svjetskog prvenstva u Budimpešti.

Ceccon je za 25 stotinki nadmašio prijašnji rekord koji je bio u vlasništvu Amerikanca Ryana Murphyja od OI u Rio de Janeiru 2016. Murphy je u budimpeštanskom finalu prvi okrenuo na 50 metara, ali je u drugoj polovici utrke Ceccon bio gotovo za pola sekunde brži i došao do svjetskog zlata, dok se američki plivač morao zadovoljiti srebrom (51.97).

Samo stotinku sporiji od Murphyja bio je njegov sunarodnjak Hunter Armstrong (51.98) koji je osvojio brončano odličje.

Uz svoju prvu zlatnu medalju na svjetskim prvenstvima, 21-godišnji Ceccon je za novi svjetski rekord osvojio i novčanu nagradu od 50.000 američkih dolara.