Brazilu južnoamerički derbi i polufinale SP-a

Odbojka 8. ruj 202219:59 0 komentara
FIVB

Novi polufinalisti Svjetskog prvenstva u odbojci su igrači Brazila koji su svladali Argentinu u četvrtfinalnom dvoboju s 3-1 (25:16, 23:25, 25:22, 25:21).

Bila je to repriza utakmice za brončanu medalju s posljednjih Olimpijskih igara, a tada, u Tokiju, Argentina je slavila 3-2. Ovaj put je bolji bio Brazil koji je dominirao u prvom setu, a sve nakon toga bila je neizvjesna borba u kojoj su Brazilci bili za nijansu bolji.

Argentina je vodila većim dijelom četvrtog seta te je bila blizu scenarija da ovaj četvrtfinalni meč odvede u peti set. No, sjajna serija Brazila u završnici je presudila za konačno slavlje.

U posljednjem četvrtfinalu, kasnije tijekom četvrtka, igraju u Gliwicama domaćin Poljska i Sjedinjene Američke Države. Poljaci su osvojili svjetski naslov na posljednja dva prvenstva. Brazil čeka pobjednika tog ogleda, a upravo su Brazilci gubili u finalnim susretima na ta posljednja dva prvenstva.

U srijedu su, pak, međusobni polufinalni susret osigurali Italija i Slovenija. Talijani su svladali Francusku 3-2 (24:26, 25:21, 23:25, 25:22, 15:12), dok je Slovenija bila bolja od Ukrajine s 3-1 (18:25, 26:24, 25:19, 25:23).