Barakude uoči Gruzije: ‘Ako Bijač ovako nastavi…’

HVS

Nakon slobodnog vikenda hrvatski vaterpolski reprezentativci regenerirali su se i spremni su za četvrtfinalni okršaj Europskog prvenstva protiv Gruzije...

U utorak od 20.30 sati uz prijenos na Sport Klubu Hrvatska u splitskoj Spaladium Areni igra četvrtfinale EP-a protiv Gruzije. Hrvatska se izravno našla u završnom oktetu nakon što je osvojila skupinu remijem protiv Grčke, dok su Gruzijci u osmini finala u nedjelju izbacili favorizirane Nizozemce.

Izbornik Ivica Tucak bio je pošteđen obveza na druženju s novinarima u hotelu Dioklecijan u kojemu su odsjeli reprezentativci, pa je umjesto njega riječ imao član stručnog stožera Jure Marelja.

„Nemamo pravo na pogrešku i loš dan. Imamo imperativ pobjede jer smo kvalitetniji, domaćini smo i cilj nam je medalja“, jasno je poručio Marelja.

Posljednju utakmicu Hrvatska je igrala još u petak, tako da je uoči Gruzije dobila tri slobodna dana.

„Pauza nam je dobro došla da se emocionalno obnovimo i krenemo dalje u turnir. Sada počinje ono pravo. Nitko više nema pravo na pogrešku. Vidjeli smo što se dogodilo Srbiji“, upozorava Marelja.

Član stručnog stožera reprezentacije Jure Marelja / Foto: Sport Klub

Hrvatska je Gruziju pobijedila nedavno na velikom turniru, točnije u osmini finala Svjetskog prvenstva u Budimpešti početkom ovog ljeta. Završilo je 13:7.

„Pribojavali smo ih se, ne smijemo ih podcijeniti. Prošli su staru sovjetsku školu i oplemenjeni su igračima s prostora bivše Jugoslavije te Talijanom Baraldijem. To su iskusni igrači, jedino im možda nedostaje malo širine. Oni će igrati rasterećeno, a mi ćemo morati juriti pobjedu. Kvalitetniji smo i moramo pobijediti.“

Obrana je dobra, ali napad je štekao protiv Grčke.

„Problemi u napadu su rezultat grča kojeg smo imali, a obranu igramo fantastično. No, Bijač je taj koji pokrpa sve rupe koje se pojave u obrani. Brani super i dugo ga nisam vidio ovakvoga. Ako takav ostane, možemo visoko.“

Marelja je pohvalio atmosferu u Spaladium Areni.

„Fantastično je, super događaj koji bi trebao popularizirati sport i ponukati što više djece da se upišu u vaterpolo. Uvjeti su sjajni, a organizacija na svjetskoj razini.“

Reprezentativac Andrija Bašić i novi igrač Hannovera jedva čeka utakmicu.

„Za ovo smo se pripremali cijelo ljeto i cijelu godinu. Dodatni dani odmora dobro su nam došli da odmorimo glave i fizički se oporavimo. Spremni smo.“

Hrvatski reprezentativac Andrija Bašić / Foto: Sport Klub

Bašić se osvrnuo na ogled s Gruzijcima na Svjetskom prvenstvu.

„Početak je bio egal, ali nakon toga su naša kvaliteta i fizička sprema došli do izražaja. Eliminacijske su utakmice najteže.“

Kakva je Gruzija? Ima tamo dosta poznatih lica.

„Naš Marko Jelača riješio je utakmicu protiv Nizozemske, tu su još Vasić, Baraldi, Crnogorac Sarić… Kompletna reprezentacija na čelu sa srpskim trenerom.“

Ključ će biti obrana?

„Hoće, ali nadam se da ćemo ovaj put biti bolji u napadu.“