Aktualni prvaci došli na korak do finala!

Hokej 10. lip 20228:14 > 8:15 0 komentara
xDirkxShaddx via Guliver

U petom susretu finala doigravanja Istočne konferencije NHL lige aktualni prvaci Tampa Bay Lightning su na gostovanju pobijedili New York Rangerse sa 3:1 i u seriji na četiri pobjede poveli sa 3:2.

Prvu meč loptu za ulazak u veliko finale Tampa će imati 11. lipnja na ledu svoje Amelie Arene, a moguća sedma ponovo bi se igrala u New Yorku.

Pobjednik Istoka u velikom finalu će igrati protiv Colorado Avalanchea koji je eliminirao Edmonton Oilerse rezultatom 4-0.

Rangersi su otvorili finalnu seriju s dvije pobjede u kultnom Madison Square Gardenu (6:2, 3:2), no Tampa je uzvratila s tri pobjede (3:2, 4:1, 3:1) okrenuvši rezultat u svoju korist.

“Ovu seriju još nismo dobili, samo vodimo 3:2. Pokušat ćemo ostati usredotočeni,” kazao je Tampin trener Jon Cooper.

Nako prve trećine bez golova, domaćin je poveo u 31. minuti golom Ryana Lindgrena, no sedam minuta kasnije izjednačio je Mihail Sergačev.

Mirisalo je na produžetke, kada je Ondrej Palat zabio za vodstvo Tampe dvije minute prije kraja, da bi konačnih 3:1 postavio Brandon Hagel 59 sekundi prije kraja. Odličan je bio i vratar Tampea Andrej Vasilevskij koji je zaustavio 24 udarca domaćih hokejaša.

“Bili smo strpljivi. Znali smo da će to biti pravi izazov u ovoj dvorani. Nastavili smo s našim planom igre i bili smo nagrađeni,” dodao je Tampin kapetan Steven Stamkos.

NY Rangersi su ovim porazom prekinuli niz od osam uzastopnih domaćih pobjeda.

“Ovaj poraz definitivno boli. Izgubili smo tijesno, utakmica se mogla okrenuti i u našu korist. Mislim da je to čini još frustrirajućim,” kazao je branič Rangersa Jacob Trouba.