Vavro osvojio broncu

Dean Alberga/World Archery Federation

Hrvatski streličar Mario Vavro osvojio je brončano odličje na Europskim igrama u Minsku u disciplini složeni luk.

Siščanin Vavro (21) je u kvalifikacijama složenog luka, koji je neolimpijska disciplina u streličarstvu, bio treći, a to je potvrdio u završnici pobijedivši u borbi za broncu Britanca Adama Ravencrofta s 145-139.

Na putu do bronce Vavro je slavio protiv Finca Mikke Juutilainena (145-142) i Francuza Amaury Delochea (142-132), da bi u polufinalu tijesno izgubio od Nizozemca Michaela Schloessera (142-145).

Vavrina bronca četvrta je medalja za Hrvatsku na Igrama nakon zlata Lucije Babić u sambu i bronci stolnotenisača Tomislava Pucara i judašice Barbare Matić. Boksači Marko Milun i Toni Filipi osigurali su najmanje broncu i borit će se u polufinalu.

Badmintonašica Maja Pavlinić drugom je pobjedom zaključila nastup u grupnoj fazi natjecanja. Osminu finala nokaut faze izborila je trijumfom nad Bjeloruskinjom Černjavskajom 21-18 i 21-11. Zvonimir Đurkinjak nije izborio osminu finala, ali se pobjedom nad Belgijcem Maximeom Moreelsom 26-24, 19-21 i 21-18, oprostio od pojedinačne konkurencije.

Evidentni olimpijac za Tokio Petar Gorša bio je blizu odličja u trostavu zračne puške na 50 m. U finale je ušao kao sedmi, a finalno natjecanje završio na petom mjestu. U četvrtak će u trostavu na 50 m nastupiti Snježana Pejčić i Marta Zeljković. Vlatku Pervan tri su boda dijelila o ulaska u finale discipline zračni pištolj na 25 m. Završila je kvalifikacijsko natjecanje na podjeli 11. mjesta.

Kajakaš Antun Novaković zauzeo je šesto mjesto (ukupno 15. na EI) u B finalu discipline K1 (jednosjed) 1000 metara, a kajakašica Anamaria Govorčinović nije uspjela izboriti finalni nastup u K1 na 200 m. Iako je iz kvalifikacija uspjela proći u polufinale, 9. mjestom u skupini oprostila se od daljnjih nastupa u toj disciplini. Govorčinović nastupa u četvrtak u B finalu discipline K1 500 m. Jedina naša kanuistica na EI, Vanesa Tot, petim je mjestom iz kvalifikacija prošla u polufinale discipline C1 200 m, a potom je imala peh – nakon četvrtog mjesta u poluzavršnici ostala je prva ispod crte za finale.