Pucar osvojio broncu na Zagreb Openu

Robertus Pudyanto/Getty Images

Pucar je tako postao prvi hrvatski stolnotenisač koji se na Zagreb Openu plasirao među četiri najbolja nakon Roka Tošića koji je 2013. osvojio drugo mjesto.

Hrvatski stolnotenisač Tomislav Pucar osvojio je brončanu medalju na Zagreb Openu, nakon što je u polufinalu izgubio od Šveđanina Kristiana Karlssona sa 1-4 (9-11, 11-8, 10-12, 7-11, 5-11).

Naš reprezentativac je najveću priliku imao je kod 1-1 u setovima, kada nije iskoristio set loptu i servis, a Šveđanin je nakon tog seta bio sve bolji. No, Pucar itekako može biti zadovoljan, to mu je druga brončana medalja unutar dva mjeseca, a prvi je Hrvat od 2013. koji je osvojio medalju na domaćem ITTF turniru.

– Karlsson je bio veliki favorit u ovom meču jer sam već izgubio nekoliko puta od njega. No, čak sam imao neke šanse. Prvi set sam kod 9-9 imao dva svoja servisa, drugi set sam vodio 10-9 i servis. On je jednostavno bio bolji, nije radio nikakve greške. Za mene ovo je odličan turnir, a sada mi slijede klupske obaveze u Njemačkoj, pripreme, turniri u Kini i Hong Kongu pa Europske igre, pa opet turniri u Južnoj Koreji i Australiji – istaknuo je Pucar koji se nalazi na 43. mjestu svjetske ljestvice.

U drugom polufinalu Šveđanin Anton Kallberg je pobijedio Yuan-Chih Chuang iz Tajpeha sa 4-3, a potom je u švedskom finalu slavio sa 4-1 protiv Karlssona.

REZULTATI
Polufinale:

Tomislav Pucar – Kristian Karlsson (Šve) 1-4 (9-11, 11-8, 10-12, 7-11, 5-11)
Anton Kallberg (Šve) – Yuan-Chih Chuang (Tai) 4-3 (11-3, 4-11, 11-3, 4-11, 13-11, 6-11, 11-5)

Finale:
Anton Kallberg (Šve) – Kristian Karlsson (Šve) 4-1 (11-8, 11-8, 12-10, 8-11, 11-4)